Andrea Turčina spieva o Brightone

Slovenská speváčka a skladateľka Andrea Turčina prichádza s ďalším singlom zo svojho debutového EP. Anglicky spievanú skladbu Moving napísala počas svojho pobytu v anglickom Brightone, ktorý si zamilovala na prvý pohľad. Text aj hudbu skladby si speváčka napísala sama, finálnu podobu a britský feeling pesničke vniesol mladý talentovaný producent Ľubomír Mazák, ktorý so speváčkou spolupracoval na celom EP.

Moving je pre mňa srdcová skladba, nakoľko mi pripomína neskutočné množstvo zmiešaných pocitov, ktoré som tam zažívala, no rovnako aj splnených snov. Na jednej strane odlúčenie od rodiny a priateľa, na druhej nádherné prostredie, nové skúsenosti a zaujímaví ľudia, spomína Andrea.

Andrea Turčina je slovenská speváčka, skladateľka a muzikoterapeutka. Donedávna vystupovala pod menom Andrea Sulovská. Jej meno si môžete pamätať z Eurovision Song Contest z roku 2009, kde sa umiestnila vo finále a v roku 2010 vo štvrťfinále, kde predstavila svoju vlastnú skladbu. Takmer dva roky žila v anglickom Brightone, v ktorom sa zúčastnila súťaže Open Mic UK a úspešne sa umiestnila v Regional Finals. Po návrate na Slovensko, v júni 2016 predstavila svoj singel Calling a v auguste 2018 jej vyšiel prvý EP nosič s názvom Je nám hej.