Aneta Langerová a Korben Dallas konečne predstavili druhý singel

Aneta Langerová a Korben Dallas predstavili novú skladbu Konečně. Po piesni Rozhodnutia ide o druhý singel z ich pripravovaného EP. Aj to sa bude volať Konečně a umelci ho v marci a apríli predstavia na spoločnom česko-slovenskom turné.

Juraj s Lukášom napísali krásnu pieseň, hovorí o novom singli Aneta Langerová. Jej intimita je veľmi silná. Keď som ju spievala, každý malý nádych, každú zmenu výrazu bolo počuť, možno by bolo počuť aj ten pomyselný špendlík, keby spadol v réžii na zem. Dojalo ma, akým spôsobom to chlapci prežívali so mnou, sedeli sme všetci v jednej miestnosti a skoro ani nedýchali. Musela som byť v úplnom pokoji, aby každé slovo bolo vyslovené civilne. Páči sa mi napätie a rozhodnosť, ktorú v sebe pieseň Konečně nesie, dodáva Aneta Langerová.

Prvýkrát sme skúsili napísať veľmi osobnú pesničku pre niekoho iného, opisuje vznik piesne frontman Korben Dallas Juraj Benetin. Považujem sa za veľmi racionálneho človeka, ale neviem ten zážitok nazvať inak než transcendentálny. Najprv sa so skladbou zžiť a potom sledovať, ako do nej vstúpi Aneta. Vďaka tejto skladbe sme sa s Anetou nejakým zvláštnym a mimoriadnym spôsobom spojili.

Autorkou klipu je slovenská filmárka Lucia Pacek Halmová, ktorá pred štyrmi rokmi vytvorila i video k piesni Sen, prvému spoločnému počinu Anety Langerovej a Korben Dallas. Po nahraní spevu som si sadla do zatemnenej miestnosti, tam už bola pripravená Lucia so svojimi spolupracovníkmi, opísala nakrúcanie klipu Aneta Langerová a ešte k tomu dodala: Mohla som si užiť ešte chvíľu pokojnej atmosféry, natáčali sa rôzne pohľady do kamery, ktoré sa postupne spojili s textom piesne. Bol to veľmi silný zážitok.

EP Konečně vyjde v digitálnej distribúcii Supraphonu, vo forme fyzického nosiča ho bude možné kúpiť iba na turné v limitovanej edícii. Bude obsahovať šesť skladieb, na ktorých vzniku sa podieľala i violončelistka a pesničkárka Dorota Barová.

Predpredaj vstupeniek na jednotlivé koncerty jarného turné sa rozbehol veľmi dobre. Pražský koncert 28. marca v Paláci Akropolis sa už vypredal, preto umelci na druhý deň pridali na rovnakom mieste ešte jedno vystúpenie. Čo sa týka slovenskej časti turné, všetky vstupenky na sedenie sú už taktiež vypredané (Trenčín, Košice, Žilina a Bratislava) a v predaji ostávajú už len lístky na státie.

Aneta Langerová & Korben Dallas – termíny Turné 2020:
24.03.2020 – Olomouc, S-klub
25.03.2020 – Ostrava, Akord
26.03.2020 – Brno, Sono Centrum
27.03.2020 – Pardubice, Žlutý pes
28.03.2020 – Praha, Palác Akropolis (vypredané)
29.03.2020 – Praha, Palác Akropolis (pridaný koncert)
03.04.2020 – Trenčín, Piano club
04.04.2020 – Banská Bystrica, Robotnícky dom
05.04.2020 – Košice, Tabačka
07.04.2020 – Žilina, Mestské divadlo
08.04.2020 – Bratislava, Majestic Music Club