Aneta Langerová má dvadsať

Uznávaná česká speváčka a skladateľka Aneta Langerová oslavuje dvadsať rokov, ktoré zasvätila ceste za svojím hudobným snom. Anetiným prianím je, aby sa toto jej hudobné výročie slávilo, ako inak než hudbou. Vydáva preto špeciálny dvojalbum, ktorý obsahuje najväčšie hity i najzaujímavejšie piesne vrátane nového singla, ktorý doplní videoklipom. Okrem toho sa fanúšikovia môžu tešiť na celoročné koncertné turné, a speváčka plánuje tiež vystúpenia na viacerých festivaloch a slávnostiach. Vrcholom osláv budú jesenné koncerty v sprievode filharmónie.

Keď som vstúpila do sveta piesní, začala som tým rozprávať príbehy druhým a cítila chvenie niečoho väčšieho. Niečoho, čo nás všetkých presahuje a zároveň drží pohromade ako jednotlivcov vo vzťahu k sebe samému, k rodine, priateľom, ale nakoniec i k celej spoločnosti. Táto zázračná piesne krajina ma vtiahla do svojich tajov a od tej doby si pripadám ako pútnik, ktorý objavuje stále nové a nové podoby života. A mám také tušenie, že táto cesta sa nikdy neskončí, hovorí Aneta Langerová pri príležitosti výročia 20 rokov na hudobnej scéne.

Dvojalbum najobľúbenejších i najzaujímavejších piesní pod názvom Zázračná písně krajina 20 LET vybrala Aneta osobne ako mapu svojej hudobnej tvorby od roku 2004, kedy vyšiel jej prvý štúdiový album Spousta andělů. Ďalej sú tu piesne z albumov Dotyk (2007), Jsem (2009), Na Radosti (2014) i z posledného albumu Dvě slunce (2020). V tejto kompilácii sa tak objavuje celkom 39 piesní, pričom nechýbajú hity ako Voda živá, Malá mořská víla, Hříšná těla, Křídla motýlí, Svatá Kordula, Tráva, Bílý den, skladby s neopakovateľnou atmosférou z živých koncertov i dve nadačné piesne – Píseň pro Světlušku (2006) a Píseň pro Olgu (2023). Súčasťou novinky bude i bonus – nová gospelová skladba s názvom Zázračná písně krajina. Album vydáva na 2CD i digitálne Art Shock v exkluzívnej distribúcii Supraphonu.

Dvojalbumom Zázračná písně krajina 20 LET Aneta Langerová vzdáva hold blízkym spolutvorcom, ktorí jej vstúpili do života ľudsky i hudobne. Patrí k nim napríklad Ivan Král, Jan P. Muchow, Jakub Zitko, Martin Ledvina, Michal Hrůza, Oskar Petr, Dorota Barová a mnohí ďalší. Smerom ku všetkým ďalším ľuďom, ktorých za spomínaných 20 rokov na svojej hudobnej ceste stretla, speváčka uviedla: Mnohí z vás boli pri  tom, tvorili ste, spievali, hrali, organizovali, tancovali, fandili, fotili, točili, radili, a za to vám patrí veľké ďakujem!

Oslava bude pokračovať na koncertoch turné Zázračná písně krajina 20 LET s Anetinou milovanou kapelou a sláčikovým triom v Čechách, na Morave i na Slovensku. Jarná časť turné zaháji svoju púť 18. marca v brnenskom Sono Music Clube a 19. marca v divadle Studio DVA v Prahe. Vyvrcholením hudobných osláv sa stanú výnimočné jesenné koncerty v sprievode filharmónie.

Art Shock / vydavateľstvo Supraphon