Anikin očný kontakt

Mladá speváčka Anika prichádza so svojim v poradí už piatym singlom s názvom Eye Contact. Je autorkou hudby aj textu. Skladba je živou hudobnou odozvou na krásu užívania si života a odhodlania nepremáhať sa starosťami.

Melódia pulzuje  energiou a radostným rytmom, vytvárajúc atmosféru, v ktorej sa ľudia môžu odreagovať a prežívať momenty naplno, opisuje charakter songu Anika. Demo pesničky malo silný nádych živelného grunge, ale nakoniec sme s producentom song obliekli do moderného šatu so súčasným soundom s množstvom elektroniky, dopĺňa bassgitarista Miroslav Tallo.

Nakrúcanie klipu bolo časovo, ale aj fyzicky náročné. Najviac nám dali zabrať kapelové zábery, ktoré sa točili na druhom poschodí priemyselnej haly. Všetky nástroje, aparatúru a filmovú techniku bolo potrebné vynosiť po schodoch. V ten deň bolo krásne slnečno, avšak horúco a všetky okná haly sme museli zatemňovať čiernymi plachtami, aby vynikli svetelné efekty. Aby toho nebolo málo, v druhý deň nakrúcania som musel absolvovať zubné vyšetrenie, ktoré sa ale kameraman rozhodol natočiť a zakomponovali sme ho do dejovej línie klipu, s úsmevom približuje vznik klipu bubeník Patrik Horňáček.