Gladiator je definitívne dospelá kapela

V takmer tridsaťročnej histórii nitrianskej kapely Gladiator chýbal doteraz už len akustický album. CD Akustik Live pokrstil na koncerte v Trenčíne hudobný dramaturg a publicista Juraj Čurný. Album so 16 skladbami je záznamom z novembrového koncertu v Nitre a nechýbajú na ňom najväčšie hity kapely, samozrejme, v akustickom prevedení.

Sme veľmi radi, že pesničky, ktoré sme poskladali sa ľuďom páčia, že chodia na koncerty a spievajú. Mali sme to šťastie a sme za to vďační, hovorí Miko Hladký, ktorý zároveň prezradil, že bolo plánom zaradiť skladby, ktoré fanúšikovia poznajú, no v novom šate.

Chceli sme tam aj svoje srdcovky, ktoré sme dlho nehrávali a chceli sme sa k nim vrátiť. Na normálnom rockovom koncerte sa to celkom nehodí, tak sme zúročili priestor, ktorý nám akustické turné vytvorilo a zahrali sme Okno z prstov, Sweet Little Mouse či Divoký dážď, dodal frontman skupiny Gladiator.

Gladiator sa týmto albumom stal definitívne dospelou kapelou. Má na svojom konte anglické i slovenské albumy, kompilácie aj live album. Akustik Live pre mňa potvrdzuje známu pravdu, že základom populárnej hudby je dobrá pesnička. A dobrá pesnička zafunguje ako v rockovej, tak aj v akustickej podobe, povedal o albume krstný otec Juraj Čurný. K dokonalosti im chýba už len vianočná pesnička. Nepochybujem, že aj tú čoskoro doplnia do svojej diskografie, dodáva.

Vo februári čaká fanúšikov skupiny Gladiator ešte akustický koncert v Žiline (26. februára, Dom odborov Žilina), potom sa skupina vrhne do ďalšej práce. Pre fanúšikov pripravujeme ďalšie veci, ktoré ich určite potešia. V pláne máme nový radový album a aj turné k výročiu, povedal po krste Miko Hladký.

CD Gladiator Akustik Live
Neviem ťa nájsť
Kúpim si pekný deň
Nemôžem dýchať
Milióny ciest
Divoký dážď
Život pred sebou
Okno z prstov
Pieseň čiernych vrán
Hlavu maj hore
Sweet Little Mouse
Sám s ňou
Pesnička o Medulienke
Dnes je skvelý deň
Keď sa láska podarí
Bonboniéra
Láska