Pocta legende Queen

Veľkolepá hudobno-tanečná show s benefičným presahom mieri na turné po Slovensku. Poprední muzikáloví umelci z Divadla Nová scéna, pod hlavičkou režiséra Patrika Vyskočila, od septembra minulého roka tvrdo pracujú na koncertnej show venovanej hudobnej legende Freddiemu Mercurymu a skupine Queen. Po už dnes vypredanej premiére, ktorá sa uskutoční v Divadle Nová scéna 24. februára, mieri celý tím na turné po Slovensku.

Patrik Vyskočil sa po úspešných režijných počinoch (Cyrano z predmestia, The Bodyguard) rozhodol spolu s kolegami a kamarátmi z divadla vytvoriť projekt Idoly. Ide o sériu koncertov s benefičnou myšlienkou, venovaných hudobným legendám, ktoré ich nejakým spôsobom ovplyvnili, inšpirovali. Výťažok z predaja vstupeniek bude venovaný nadáciám, ktoré podporujú rodiny v ťažkých životných situáciách.

Večerom plným najznámejších hitov legendárnej skupiny Queen bude divákov sprevádzať päť muzikálových umelcov, v alternáciách, spolu s tanečníkmi známymi z mnohých divadelných i televíznych produkcií.

Až osemnásť najznámejších hitov tejto slávnej britskej skupiny budú spolu na javisku interpretovať špičky slovenskej muzikálovej scény, spolu s Patrikom Vyskočilom aj Ján Slezák, Dárius Koči, Natália Kóšová, Lenka Machciníková, Michal Candrák, Michaela Trokanová, Monika Drgáňová či Lukáš Pišta, ktorým budú sekundovať profesionálni tanečníci pôsobiaci u nás aj v zahraničí.

Queen show bude mať okrem zábavného aj vzdelávací charakter, nakoľko bude svojou jednoduchou dejovou linkou, interakciou hercov s divákmi, dokrútkami zo zákulisia aj koncertov skupiny Queen, mapovať súkromný a profesijný život Freddieho Mercuryho.