Animované slová

Radovan Hanko, autor hudby a spevák, predstavuje novú pieseň s názvom Slová spolu s vizuálnym sprievodom v podobe animovaného videoklipu, nesúcim sa témou sily slov a ich nezvratných dôsledkov. Novinka je prvou lastovičkou z druhého pripravovaného albumu, ktorý zahŕňa spoluprácu s Petrom Zajačkom z Medial Banana.

Hudobník Peter Zajaček prispel novým skladbám Radovana Hanku svojimi skúsenosťami v oblasti produkcie a aranžmánov, a práve so skladbou Slová prichádzajú s prvým výsledkom ich tvorivej spolupráce. So záujmom o spoluprácu na mojich nových skladbách ma oslovil Peter, výborný gitarista skupiny Medial Banana, pričom výrazne obohatil moje skladby po gitarovej stránke. Verím, že sa nový sound bude páčiť aj poslucháčom, s úsmevom hovorí Radovan Hanko. Skladby budú postupne vychádzať ako samostatné single, pričom sériu plánujú ukončiť vydaním nového albumu. Celý projekt je zameraný na obohatenie hudobného zážitku poslucháčov a predstavuje nový zvuk, ktorý by mal osloviť širšiu verejnosť.

Slová vychádzajú zo spevákovej autenticity a spontánnosti, čo tvorí charakteristický prístup k jeho tvorbe. Téma piesne reflektuje silu slov v medziľudských vzťahoch a ich vplyv na ďalšie smerovanie. Ľudia sa navzájom veľmi ovplyvňujú tým, čo si vravia. Jedno slovo môže značne zmeniť ďalší život človeka, v dobrom aj zlom zmysle slova. Pieseň len hovorí o tom, aké je dôležité premýšľať nad tým, čo vravíme, lebo povedané sa už nedá vziať späť a navždy môže zmeniť ďalšie dianie okolo nás, ozrejmuje spevák.

Novinka prichádza spolu s vizuálom v podobe animovaného videoklipu, ktorý vytvorila talentovaná ukrajinská animátorka Alla Dmitrievna, v súčasnosti žijúca v Porte. Alla svojho času u mňa chvíľu bývala v Bratislave, takže sa poznáme aj osobne. Počas tvorby klipu sme komunikovali iba telefonicky a elektronicky, čo však vôbec nevadilo. Alla príbehom vkusne vystihla tému piesne, objasňuje Radovan Hanko zrkadlenie vizuálu s textom piesne a ideálnou formou komunikácie z rôznych krajín.

Michal Neffe / Neffe Production