Sebe verný Škwor

Legendárna česká rocková partia Škwor tento rok oslavuje 25 rokov na scéne. Obľúbená formácia s narodeninovými darčekmi pre fanúšikov rozhodne šetriť nehodlá. Jubileum populárna česká kapela oslávi 6. a 7. októbra v pražskom O2 universum dvojkoncertom, ktorý je už takmer vypredaný. Okrem toho sa fanúšikovia môžu tešiť aj na narodeninový album. Nahrávka, ktorá bude v poradí už 11. albumom skupiny, bude prvýkrát exkluzívne v predaji práve na spomínanom koncerte.

Pripravovaný album predznamenáva typicky škworovský titulný song Sobě věrnej. Ako napovedá názov singla, obľúbená kapela si na novinke zachováva svoj signifikantný rukopis, ktorý jej počas štvrtstoročie trvajúcej kariéry priniesol popularitu nielen medzi fanúšikmi rocku. Skladbe dominuje strhujúce tempo, výrazná melodická linka a presvedčivý text i vokálny prejav Petra Hrdličku. To všetko opäť vo vlastnej hudobnej produkcii, tentokrát s výrazným prispením gitaristu Jana Chudana.

Vydanie prvého singla z nového albumu je vždy svojím spôsobom začiatkom niečoho nového. Myslím si, že kapela a jej tvorba by sa mali posúvať, a to sa nám, dúfame, na našej novinke podarilo. Bude to však stále starý dobrý Škwor tak ako ho poznáte. Pieseň Sobě věrnej sme sa rozhodli vydať ako prvú práve preto, že na nás od začiatku pôsobila ako typický song Škworu. Chceli sme fanúšikom otvoriť cestu k novému albumu niečím, čo dobre poznajú. Paradoxne táto pieseň vznikala až medzi poslednými, komentuje titulnú skladbu a pilotný singel nového albumu frontman kapely Petr Hrdlička, ktorý je zároveň autorom textu piesne. Text Sobě věrnej významovo zapadá do konceptu celého albumu. Pesnička je o tom, že aj keď ťa v živote môže postretnúť čokoľvek, musíš sa s tým vyrovnať vždy hlavne sám. Mala by ľudí nakopnúť vo chvíľach, keď nejde všetko tak ako by malo, dodáva.