Básnici z východu ohlásili historické turné

Unikátne spojenie dvoch slovenských kapiel, to je historicky prvé spoločné česko-slovenské turné skupín No Name a Nocadeň, ktoré zahŕňa päť zastávok od Košíc až po Prahu. Bývalí spolužiaci z košického štátneho konzervatória Igor TimkoRasťo Kopina spolu nahrali duet V pôvodnom znení, ktorý predznamenáva vydanie nového rovnomenného albumu No Name.

Na Slovensku sú Nocadeň domácim poslucháčom dobre známi, sú koncertne aktívni a ich tvorba je originálna a kvalitná. Navyše s Rasťom sa umelecky sledujeme od študentských čias, lebo sme bývalí spolužiaci. Na náš spoločný duet som oslovil Rasťa s tým, že v piesni V pôvodnom znení počujem naše hlasy. Pieseň nádherne rezonuje, takže ďalším krokom je naše spoločné turné na jar roku 2024, vysvetľuje Igor Timko.

Na turné vyrážame celkovo tri kapely. Ako prvá sa predstaví kapela Botox z Prahy, ktorá celý koncertný večer otvorí. Sú to vynikajúci muzikanti a speváci, v Česku majú dobré meno. Myslím si, že slovenskej časti turné sa nevedia dočkať. Ako druhá vystúpi kapela Nocadeň a finále bude patriť No Name. Chystáme počas večera ešte jedno spevácke prekvapenie, ale kto to bude, sa dozvedia fanúšikovia až na turné, prezradil Igor Timko.

Naposledy sme absolvovali spoločné turné s nejakou spriaznenou kapelou asi pred sedemnástimi rokmi. Bolo to v čase vydania albumu Nestrieľajte do labutí s kapelou Peha. Odvtedy sme nič podobné neurobili, takže sa na prepojenie našich hudobných svetov s kapelou No Name dosť teším. Žiadne veľké dramaturgické kotrmelce nechystáme, kostru nášho koncertného setlistu budú tvoriť piesne, ktoré od nás fanúšikovia očakávajú. V zásade pôjde o náš best of program, doplnil Rasťo Kopina.

No Name & Nocadeň: V pôvodnom znení Tour:
21.03. Košice
23.03. Bratislava
05.04. Ostrava (CZ)
11.04. Brno
20.04. Praha