Českí Bratři s horským singlom Rise

Tanečný, až rytmicky nekompromisný a zároveň masívny ako alpské horské štíty, taký je nový singel Rise elektronického dua Bratři. Singel vychádza krátko po unikátnom predstavení dua na londýnskom Electronic: Sound Vision II. Dvojčatá Jiří a Ondřej vytvorili hudobný projekt, ktorý sa žánrovo pohybuje medzi kombináciou chytľavej tanečnej elektroniky, techna a ambientu.

Túto skladbu sme si priviezli z Álp, každý rok jazdíme s bratom do jedného údolia v Tirolsku. Miestna krajina, vysoké hory a čistá príroda sú pre nás veľkou inšpiráciou. Vždy v Alpách chceme počas túry vyšliapať až na vrchol a ten pocit z horských masívov sme vložili aj do Rise. Je to priamočiary track, ktorý má tlak od začiatku do konca, prezradil Ondra. Skladbu predstavujú Bratři iba pár týždňov po tom, ako v októbri vydali singel Signal. S novým trackom Rise si ho však nepomýlite. Rise v sebe kombinuje nekompromisný rytmický drive so zaujímavými melodickými motívmi, ktoré so všetkým priamo kontrastujú. S jednou melodickou pauzou je to energická jazda až do konca, takže človek sa môže nechať unášať ako na koncerte, dopĺňa Jirka.

Natáčali sme v temnom prostredí v okolí zámku Valeč, track presne zapasoval na takéto miesto. Prostredie pre nás hrá dôležitú úlohu. A temné miesta nás bavia, hovoria Bratři. Tento nový singel nesie odtlačok známeho nemeckého producenta Hannese Biegera, ktorý bude podpísaný pod debutovým albumom, ktorého vydanie je plánované na jar budúceho roka. Album je už z väčšej časti hotový. Maximálne ho doplníme ešte o jeden, dva nové tracky. Máme z neho obrovskú radosť, naši fanúšikovia sa majú na čo tešiť!