Rock, husle a oheň

Huslista Marco Rajt, prezývaný aj Vanesse Mae v nohaviciach, prichádza opäť s výnimočnou šou. Jeho projekt Rock Meets Classic dostane vďaka fakírke Kike doslova ohnivý ráz. Marco zahrá v husľovom prevedení také rockové megahity ako We Will Rock You od skupiny Queen či It´s My Life skupiny Bon Jovi. To všetko prepojené s unikátnou hrou s ohňom. Nezvyčajný zážitok bude súčasťou otvorenie Vianočných trhov v Žiline, 23. novembra 2023.

Nápad vznikol veľmi spontánne a toto je kombinácia, ktorá k sebe podľa mňa veľmi dobre pasuje. V mojom vystúpení ide primárne o rockové skladby a hity, ktoré ľudia dobre poznajú. Rock Meets Classic však tvoria i dynamickejšie skladby z klasiky. V kombinácii s ohňom pôjde o poriadnu nádielku energie a verím, že pre divákov tiež nezabudnuteľný zážitok, teší sa Marco Rajt. 

Nápad spojiť husle a oheň bol pre mňa ako splnený sen. Ja sama som huslistka, v detstve som tancovala na Vivaldiho Štyri ročné obdobia a sem tam vystupujem aj na hudbu Lindsey Stirling, ktorá je, okrem iného, tiež bývalou baletkou. Každopádne spojenie husľovej hudby a tanca s ohňom je naplnením jednej časti mojich umeleckých ambícií. Na väčšie výstupy je potrebné natrénovať presnú choreografiu, keďže Marco má veľký rešpekt pred ohňom a je dôležité, aby sa na pódiu spolu so mnou cítil v absolútnom kľude a bezpečne. Úplne mi postačí, keď mi dodá zopár skladieb, sama na ne zostavím choreografiu a spoločne ju už len jemne doladíme, neskrýva nadšenie zo spolupráce fakírka Kika.