Benefičný koncert Michala Červienku

Dojímavý, ale aj plný nádhernej hudby. Taký bude benefičný koncert, ktorý pripravuje akordeónový virtuóz Michal Červienka. Spolu s fantastickými džezmenmi Klaudiom Kováčom, Róbertom Raganom, Petrom Solárikom, ale aj s Komorným orchestrom Konzervatória J. L. Bellu už majú za sebou prvé skúšky a sú výborne zladení. Návštevníci si nielenže užijú skvelý hudobný zážitok, ale priamo na koncerte uvidia, na čo presne prispievajú. Súčasťou programu totiž bude aj videozáznam zo základnej školy v Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici. Výťažok pôjde na aktivity pre deti, ktoré sa tam zotavujú po náročných operáciách, liečia sa na onkológii a na ďalších oddeleniach. Benefičný koncert bude už 21. novembra.

Už trénujeme a je takmer všetko pripravené. Naše spoločné skúšky zneli veľmi dobre, myslím, že sme výborne zladení. Verím, že koncert dopadne naozaj dobre. Už druhý rok všetok výťažok dávame na základnú školu, ktorá je priamo v Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici. S kolegami hudobníkmi sme tam hrali deťom, videli sme tiež, ako funguje tamojšia škola, aj nadšenie detí, ktoré veľmi potrebujú, aby ich niečo rozptýlilo a odpútalo od choroby. Nám sa to, našim koncertom, podarilo na chvíľu, ale tamojšie panie učiteľky  im pripravujú aktivity po celý rok, uviedol Michal Červienka.

Výročný, už desiaty benefičný koncert bude 21. novembra v Robotníckom dome v Banskej Bystrici. Súčasťou programu bude aj videoprojekcia nakrútená priamo v Detskej fakultnej nemocnici. Diváci teda uvidia, na čo vlastne prispievajú.

Peniaze pre školstvo sú vždy dôležité, my vítame každú pomoc. Michal je mimoriadne vzácny človek a fantastický umelec, ktorý  dokáže svojim umením osloviť obrovské množstvo ľudí. Sme naozaj veľmi vďační, že nás a našu prácu vyzdvihne aj na takomto veľkom koncerte, uzavrela zástupkyňa riaditeľky Základnej školy pri zdravotníckom zariadení Banská Bystrica Mária Lauková.