Blažená nevedomosť

Blažená nevedomosť je debutový štúdiový album speváka, rapera a umelca Marka Damiana. Po viacerých úspešných singloch a EP, vydáva slovenský raper obsiahly konceptuálny album s osemnástimi skladbami.

Nahrávka vznikala vyše roka v Bratislave, Londýne, Dunajskej Lužnej a vo Vínnom. Na albume sa podieľalo viacero producentov a nájdeme tu rôznorodé featuringy od umelcov ako je legendárny Orion (PSH), Zayo z Haha Crew či Taomi z WeLoveVerySimple. Na album si raper prizval aj speváčky Annet X, Mess či Natáliu Hulejovú.

Blažená nevedomosť je dielo dospievania, raper sa snaží o vyrovnanie s minulosťou, no zároveň je album plný entuziazmu pri pohľade do budúcna. Entuziazmus a radosť sú výrazné emócie na albume, hlavne pri skladbách ako je hitový singel OnlyFriends, ktorý prvých sedem dní po svojom uvedení trendoval na YouTube. Takisto skladby ako Vanilkové nebo, Otáča sa mi svet, Luna lovegood a druhý pripravovaný singel Šaty v sebe nesú energiu a chuť hýbať sa.

Chcel som roztancovať celé mesto. Pri všetkom, čo sa deje naokolo, mi záležalo na tom, aby album poskytol miesto úniku a radosti. Takisto pre poslucháča, ako aj pre mňa v procese tvorenia. Ja a Zayo sme tvorbou veľmi odlišní a práve preto je to pre mňa lákavé. Spolupráce mimo mojej komfortnej zóny mám najradšej, vtedy vznikajú najlepšie veci. Keď sme robili Signál, od začiatku som na ňom počul Zaya. Jeho tvorba evokuje ľahkosť, smiech, radosť, no vedel som, že má v sebe aj temnú stránku a práve Signál si ju pýtal. Nemýlil som sa, funguje to spolu krásne, hovorí raper.