Mista nepáli mosty

Autor foto: Milan Mošna

Nespáľme mosty. Tak sa volá nová skladba a ďalší zo série príbehových videoklipov speváčky Misty, v ktorých sa každý nájde. Je plný symbolov o dvoch ľuďoch, ktorí nemôžu žiť jeden bez druhého. Text k novému songu si opäť napísala speváčka a hudbu český hudobný producent a skladateľ Stano Šimor.

V novej pesničke dominujú gitary, ktoré v štúdiu nahral jeden z našich najlepších gitaristov Henry Tóth. Mista hľadá inšpiráciu v sebe. Hádam každý z nás prežíva lásku a vie, že život je veľmi premenlivý. Ale ak niekoho milujeme, nedokážeme sa na neho dlho hnevať.

Keď mi Stano Šimor pustil hudobný námet, veľmi sa mi páčil a okamžite sme na skladbe začali pracovať. Hudobná produkcia tejto skladby je extrémne veľká a náročná. Nikto iný by to okrem Stana v týchto končinách nezvládol. Som mu vďačná, že mi venoval čas a svoje skúsenosti, hovorí o náročnej príprave Mista.

Kreatívnym tímom klipu sú skvelý režisér Tomáš Krejčí a kameramanka Nina Ščamborová. Hudobné klipy sa väčšinou natáčajú na krásnych miestach doma alebo na atraktívnych prímorských lokalitách. Mista hľadala niečo nezvyčajné. Island je krajina, ktorá je divoká a človekom nedotknutá. Preto vznikla myšlienka natáčania na Islande. vysvetľuje Mista.

Za posledné dva roky prežila obrovský prerod v pracovnom aj v súkromnom živote. Ťažké chvíle priniesli to najlepšie, čo si mohla priať. Dôležité je, nebáť sa spadnúť na dno. Pretože len keď stratíte všetky životné istoty, môžete bez obmedzení poskladať život podľa svojich predstáv na nových základoch.

Práve v tomto období ma neskonale podržal môj manžel, za čo som mu nesmierne vďačná. V hudbe som prestala robiť všetko, čo som dovtedy robila. Opustila som tanečnú hudbu a začala tvoriť muziku, ktorej sama verím a v ktorej vidím zmysel. Nie som do ničoho tlačená, a na ničom a nikom závislá. Táto sloboda mi dáva priestor vyvíjať sa. Bez ťažkej cesty, ktorú som musela prejsť by ale toto obdobie nikdy neprišlo, vyznáva sa z nájdenej slobody Mista.

V textoch speváčky sa začali objavovať motívy našich pocitov a medziľudských vzťahov. Málokto si tak, ako umelci uvedomuje, že od pocitov sa odvíja celý náš život. Emócie hýbu svetom.

Vďaka emóciám prekvitáme v zdraví alebo naopak trpíme v chorobe. To, ako veci prežívame a aké pocity potláčame, je veľmi dôležité. Človek vyrovnaný so svojou minulosťou, ktorý sa slobodne prejavuje, neubližuje a nevytvára si prehnané strachy má základ k šťastnému a zdravému životu, hovorí speváčka Mista, ktorá sa riadi hlavne zdravým rozumom.