Bufet v jednom kole(se)

Kapela Bufet prichádza so singlom Koleso, ktorej nechýba bufetovský šarm, text s nadhľadom a svojrázne tóny alternatívneho funk rocku. Živé live prevedenie nahrávky zo štúdia zachytáva kapelu tak, ako znie na koncertných vystúpeniach. Vizuál klipu je kolážou záberov z koncertov kapely a zo samotného nahrávania.

Novinka Koleso je živá nahrávka zo štúdia v čistej podobe tak, ako kapela Bufet funguje na koncertoch, len basgitara, bicie nástroje, gitara a spev. Žiadna postprodukcia, žiaden overdubbing, upravovanie a neviem ešte čo všetko ďalšie, čiže nekompromisná nahota so všetkými plusmi i mínusmi živého hrania. Chceli sme autenticky zachovať ten pocit, aký môže mať niekto, kto zavíta na náš koncert, ozrejmuje spevák a frontman Ján Hurtík.

Je to typická bufetovská skladba s trochou funku, trochou rocku, medzitým miernou odbočkou vo vyhrávke a potom naspäť k slovnej hračke v závere, ktorá je obsiahnutá aj v názve. „Naslovovzatí odborníci by síce povedali, že text je o ničom a je tam len preto, aby tam bol, preto im to netreba nijako vyvracať a vravieť, že tam nebodaj sú nejaké narážky, nedajbože obrazy a postrehy z každodenného života, ktorý, keď sa naň pozrieme kritickým okom, je možné obžalovať a poľahky usvedčiť z toho, že je nositeľom prívlastku konformný. Čiže tematicky v nejakom tom alternatívnom rocku vlastne nič nové, toto všetko tu už bolo, je a bude, rovnako ako koleso, ktoré sa krúti, všetky body sú stále rovnako vzdialené od stredu a keď opíše celý kruh, opäť je všetko na začiatku, hovorí Ján Hurtík, ktorý je autorom textu aj hudby.