Burianova najväčšia výzva

Robert Burian je doslova žijúcou slovenskou DJ-skou legendou. Špičkový hudobník a producent, ktorý sa v umeleckých kruhoch pohybuje už dve desaťročia, má za sebou viacero obdivuhodných úspechov. V týchto dňoch púšťa do sveta ďalší zo svojich projektov, ktorý oprávnene vníma ako jednu z najväčších výziev doterajšieho profesijného života – oficiálny remix novej verzie legendárnej skladby Sweet Dreams od Eurythmics.

Návrh na remix prišiel zo zahraničia, z vydavateľstva Enormous. Návrh z ich strany znel, aby som zremixoval jeden z najväčších hitov všetkých čias, ktorý pozná hádam každý. Keď mi prišiel mail s touto ponukou, neváhal som ani sekundu a akonáhle som videl, že máme zelenú aj priamo od pôvodných autorov, došlo mi, že tu sa už končí sranda. Pretože prebrať na seba zodpovednosť v zmysle remixu pesničky Sweet Dreams nie je maličkosť, tvrdí so všetkou pokorou v hlase Robert Burian a zároveň dodáva: Nikdy predtým som nevedel počúvať srdce a spojiť ho s hudbou tak, ako to robím dnes. Keď som odovzdal master vydavateľstvu a prišla mi odpoveď Robert, this remix will go far!, opäť som si raz pripomenul a uvedomil, že človek k životu nič viac nepotrebuje. Iba si vážiť a vychutnať tieto šťastlivé, povzbudivé chvíle. Skladbu prespievala americká speváčka Lika Morgan.

Charizma, pracovitosť, profesionalita či hudobná kreativita sú črty, ktorými Robert Burian zarezonoval na slovenskej hudobnej scéne a na špici sa drží dodnes. Veď v hudbe sa pohybuje už od roku 2003, pričom fanúšikovia si ho azda najviac spájajú s Egovým letným hitom Žijeme len raz, ktorý aj v roku 2022 patril do TOP 10 najúspešnejších slovenských skladieb online a na YouTube už atakuje hranicu 100 miliónov pozretí, ale tiež s remixami známych slovenských aj zahraničných skladieb.

Slová uznania mu prednedávnom venovala tiež ikona česko-slovenskej populárnej hudby Marika Gombitová. Veď i jej skladbe V období dažďa Robert Burian dodal nezameniteľný ráz a niekoľko týždňov patrila k najhranejším pesničkám v slovenských rádiách. Jeho schopnosti sú však známe i ďaleko za hranicami Slovenska, preto niet divu, že pod svojimi krídlami ho má na základe dlhodobej zmluvy aj švajčiarske vydavateľstvo Enormous Tunes.