Ed Sheeran zahrá počas šampionátu

Spevák Ed Sheeran organizuje koncert v rámci futbalového európskeho šampionátu. Informoval o tom v spoločnosti slávneho futbalistu Davida Beckhama prostredníctvom sociálnych sietí.

Koncert UEFA EURO 2021 sa uskutoční 25. júna 2021 na štadióne Ipswich Town a virtuálne bude zadarmo k videniu exkluzívne na hudobníkovom tik-tokovom profile. Ed Sheeran vo videu, ktoré zdieľal na spomínanej platforme, doslova uviedol, že okrem populárnych hitov prvýkrát zahrá aj novú skladbu, čo pochopiteľne vyvolalo vlnu špekulácií. Hovoril o predvianočnej piesni Afterglow, alebo sa fanúšikovia dočkajú úplnej novinky? Show sa bude ešte dvakrát reprízovať – 26. júna a tiež 9. júla.

Niekoľko posledných mesiacov som strávil v štúdiu a nemôžem sa dočkať chvíle, keď si budete môcť vypočuť novinku Bad Habits. Vždy sa snažím seba a svoju hudbu posúvať novým smerom. A dúfam, že to bude počuť aj na novom singli. Je skvelé byť späť, prezradil napokon spevák.

Bad Habits je prvým sólovým singlom Eda Sheerana po rokoch. Krátko pred Vianocami síce zverejnil pieseň Afterglow, tú ale odmietol označiť za oficiálny singel a hovoril o nej ako o symbolickom darčeku svojim fanúšikom. Pripomeňme, že spevák minulý rok v Anglicku obdržal dve špeciálne ocenenia, obe sa týkali britských hitparádových rekordov. V rokoch 2010 – 2019 strávil Sheeran dokopy 79 týždňov na prvom mieste singlového či albumového rebríčka a naviac hneď s dvanástimi projektmi, čo sa nikomu inému nepodarilo. Podľa spoločnosti, ktorá sleduje oficiálne štatistiky a zverejňuje ostrovné rebríčky, je tak najúspešnejším interpretom dekády.