Oslava tridsaťročnej samostatnosti

V Obecnom dome v Prahe sa 11. februára 2023 bude konať Česko-Slovenský ples, na ktorom si organizátori a účastníci okrem iného pripomenú i 30. výročie od založenia Českej republiky a Slovenskej republiky.

Na 9. ročníku Česko-Slovenského plesu sa v zmysle tradície stretnú významné osobnosti z oblasti kultúry a umenia, vedeckého, podnikateľského, diplomatického a politického života, aby utužovali priateľské vzťahy a vzájomnosť medzi Českou republikou a Slovenskou republikou. Aj tentokrát sa môžu hostia tešiť na výnimočnú hudobnú zostavu. Baviť ich budú kapela Chinaski, Lenka Filipová, Václav Neckář & Bacily, Zuzana Smatanová, operný spevák Martin Babjak, folklórny súbor Limbora a Rozhlasový Big Band Gustava Broma so sólistkami Andreou Zimányiovou, Zuzanou Gamboa a Ivanou Regešovou ​​a mnoho ďalších. Večerom budú sprevádzať česká moderátorka a herečka Michaela Maurerová a slovenský divadelný, filmový a televízny herec Vladimír Kobielsky.

Česko-Slovenský ples si tentoraz pripomenie rozdelenie Československa na dve samostatné krajiny, ktoré ale aj po osamostatnení medzi sebou stále udržujú a tiež intenzívne rozvíjajú nadštandardné susedské vzťahy. Na prestížnom podujatí nebude chýbať viacero prekvapení, kulinárske špeciality, kvetinová výzdoba ako pocta Geniu loci Obecného domu v Prahe či tradičná podpora charitatívnych projektov. Viac než 50 ročná tradícia spoločných spoločenských stretnutí siahajúca až do roku 1969, kedy prebehol prvý Společenský seznamovací večer, priamy predchodca slovenských a neskôr česko-slovenských plesov v Prahe, nás zaväzuje k vysokému štandardu večera, ktorý každoročne prináša hosťom Česko-Slovenského plesu nielen hodnotný umelecký program s viac než 150 účinkujúcimi umelcami na troch pódiách Obecného domu, zážitkovú gastronómiu vrátane trojchodovej servírovanej večere v takzvanom duo-sete, ale tiež atmosféru jedinečného stretnutia výnimočných osobností zo všetkých sfér spoločenského a kultúrneho života oboch krajín. Ani na 9. ročníku nášho plesu tomu nebude inak a pre našich hostí je pripravených takmer 12 hodín nezabudnuteľného galavečera, vraví Lumír Mati, produkčný riaditeľ Česko-Slovenského plesu.