Coldplay pripravili EP Kaleidoscope

Skupina Coldplay vydá avizovanú EP Kaleidoscope na dvakrát. Už 14. júla bude k dispozícii digitálne. Začiatkom augusta sa potom objaví album na CD a LP. Coldplay poslucháčom ponúknu päť skladieb, ktoré koprodukovali Rik Simpson, Daniel Green a Bill Rahko.

EP obsahuje pieseň Miracles (Someone Special), na ktorej s kapelou spolupracoval detroitský rapper Big Sean, už skôr zverejnenú skladbu Hypnotised, alebo živú verziu singlu Something Just Like UsChainsmokers, ktorá bola nahratá v apríli v Tokyu. Štvorica sa v štúdiu znova zišla s Brianom Enom, slávny hudobník pre nich napísal skladbu Aliens. Produkčne je pod nahrávkou spolu s Enom podpísaný Markus Dravs (Arcade Fire, Mumford & Sons, Kings Of Leon).

O novej EP skupina hovorí ako o sesterskom projekte k albumu A Head Full Of Dreams, ktorý vyšiel v decembri 2015 a ktorého sa dodnes predalo cez 5 miliónov. Predpredaje EP Kaleidoscope  sú spojené so zverejnením skladby All I Can Think About Is You. Animované video režíroval I Saw John First.