Viete, kto je THREE M?

THREE M – názov zaujímavý, no zatiaľ pomerne neznámy. Pritom ho tvoria tváre známe z  kapely LOBBY, ktorá bola hviezdou boomu danceflooru na Slovensku. Mirec, Martina Ostatníková a Martin Kahan majú na svete už aj prvý spoločný singel. Mirec Babjak nám o ňom povedal viac.

Kedy ste sa dali takto znova dokopy, čo vás k tomu inšpirovalo?
Myšlienka dať to opäť dokopy prišla vlastne od ľudí. Už rok-dva ma oslovovali rôzni ľudia, ale aj agentúry s tým, že by sme mali urobiť comeback. Priznám sa, z rôznych dôvodov som si to nevedel predstaviť. Niekedy vo februári som bol pár dní sám vo svojom štúdiu a tak mi napadlo predsa len sa pozrieť na niektoré skladby, či by sa s tým dalo niečo urobiť. Za pár hodín som prerobil skladbu Move On a povedal som si, že to má silu aj dnes… Poslal som ju Martine, že čo ona na to, lebo som vedel, že bez nej by som do toho nikdy nešiel. Odpoveď prišla v zmysle, že prečo nie, poďme to skúsiť. Tak sme si dali kávu a o všetkom sa porozprávali – ako si to predstavujeme, aké sú plány a dali sme si jasné ciele ako a kam to chceme posunúť. A odvtedy sme dali dokopy live koncertný program, prišli nové skladby a hlavne kopec roboty v štúdiu.

Celkom zaujímavý príbeh… A prečo nie názov Lobby, keď vás všetci takto dobre poznali?
My sme sa s Martinou jasne dohodli, že oslovíme aj ostatných chalanov. Odpovede však boli negatívne s tým, že oni už majú iné priority, biznis, rodiny a nechcú sa k tomu vrátiť. Rátali sme aj s takou možnosťou a pokračovali ďalej v práci. Ja som vedel, že k sebe potrebujem ešte jedného dobrého a technicky zdatného klávesáka, ktorého som našiel cez inzerát a stal sa ním Martin Kahan. Potom sme ohlásili oficiálny comeback ako Lobby, a na to prišla reakcia od chalanov, že nechcú, aby sme používali názov Lobby… Asi tam došlo k zlej komunikácii, a tak sme sa rozhodli, že ten názov nebudeme používať a dali sme dokopy úplne novú, v podstate ničím nezaťaženú kapelu THREE M. Názov je odvodený z toho, že sa naše mená začínajú písmenom M, a keďže máme skladby v angličtine, prišiel nám ten názov celkom trefný… Na koncertoch však budeme hrať aj niektoré skladby Lobby v miernych úpravách.

Hudobný štýl ste zmenili, alebo na vás môžeme pretancovať celé leto?
Nechceli sme zvukovo ostať v minulosti. To bolo jasné od začiatku. Všetky nové skladby sú v súčasnom trende a zvukovom obale. Ja tomu hovorím electro-pop. Spolu s producentom Petrom Sellersom máme najnovšie mašinky, ktorým sa naplno venujeme, a chceme priniesť nový zvuk na našu scénu. V polovici júna sme predstavili verejnosti nový a zároveň prvý singel All I Know, ktorý sme poslali do rádií, lyrics video sme zavesili na Youtube, svoju stránku máme aj na Facebooku a postupne singel aktivujeme na všetkých svetových hudobných serveroch. Reakcie sú veľmi pozitívne, čo ma teší, aj keď nám niektorí vyčítajú odklon od štýlu Lobby, ja však odpovedám, že to nie je Lobby, toto je THREE M. V podstate začíname od začiatku, ale to nám bolo jasné. Všetci traja sme sa zhodli na tom, že chceme robiť nové pesničky s novým zvukom a hlavne sa baviť muzikou.

Budete spievať iba v angličtine?
Zatiaľ máme skladby v angličtine, pretože Martina je v nej výborná, tak prečo to nevyužiť a píše si sama texty, čo je super. Máme svoje ciele a tam je angličtina nevyhnutná… Ale na koncerte budeme hrávať aj našu starú skladbu Moje malé vyznanie v akustickej podobe a v budúcnosti sa slovenčine určite brániť nebudeme. Všetko je to otázka vkusu a citu.

Máte už za sebou prvé verejné vystúpenia ako THREE M – aké máte dojmy, berie vás publikum?
Nuž, musím sa priznať, že nás trochu zaskočil okamžitý záujem o koncerty a ponuky aj od agentúr. S tým sme naozaj nerátali a prvé tri koncerty sme museli odmietnuť, pretože technicky sme ešte v štádiu príprav, čo je dosť náročné, ale už finišujeme. Na leto už sme mali každý z nás svoje plány, dovolenky a pracovné záväzky, takže naplno začneme asi až od druhej polovice augusta.

Kto vaše pesničky tvorí a vôbec – kecáte do nápadov jeden druhému? Máte najkrajšiu a mimoriadne talentovanú speváčku Martinu. Zasahuje do tvorby aj ona?
Prvé dve skladby All I Know a Follow Me som hudobne priniesol ja a dokončovali sme ich s producentom Petrom Sellersom spolu. Niečo určite hudobne prinesie aj on a chystá sa aj Martin, takže bude z čoho vyberať.  O texty sa stará Martina, čo som veľmi rád a ide jej to výborne. V tomto je u nás demokracia a jedinou podmienkou je, aby to bolo chytľavé a zvukovo zaujímavé.

Si veľmi známy moderátor, si herec, máš eventovú agentúru a si autorom mnohých pesničiek, skladieb, reklamných šotov a si maximálne vyťažený napriek tomu, že nemáš za chrbtom žiadneho mecenáša ani politickú stranu. Budeš stíhať aj THREE M?
Je pravda, že mám toho požehnane. Podieľam sa herecky, ale aj skladateľsky na detskom projekte Kiki a Riki. Moja agentúra od septembra bude ponúkať aj projekt Vtipnejší vyhráva, kde sa podarilo dať dokopy úžasné obsadenie s Oldom Hlaváčkom, jeho synom Ivom Hlaváčkom, Mariánom Labudom a jeho synom Majkom Labudom a ja ten projekt budem aj produkovať a moderovať. Už pri fotení promo materiálov nám tiekli slzy.

Tomu verím, toto bol perfektný nápad. Vtipnejší vyhráva je silná značka…
Okrem toho stále moderujem rôzne akcie a pripravujem eventy pre klientov. Živím sa v tomto biznise sám a viem čo to je, takže musím sa obracať. THREE M je však srdcovka a mňa strašne baví práca v štúdiu aj na pódiu, takže určite to stíhať budem a teším sa na to.

Čo momentálne počúvaš, ak práve nie si na pódiu ty sám a nehráš a nespievaš?
Pre mňa je a bude vždy na prvom mieste Depeche Mode. To je pre mňa proste najvyšší level po hudobnej aj zvukovej stránke a sú mi hudobne a srdcu najbližší. Ale počúvam vlastne všetko, čo ma akýmkoľvek spôsobom zaujme. Páčia sa mi nové veci od Alphaville, Pet Shop Boys, J. M. Jarre, Moby, Hurts, Kosheen, ale aj Rolling Stones, či AC/DC… Mne je jedno, aký je to žáner, buď sa mi to páči, alebo to jednoducho nepočúvam…