Rozprávky Zdeňka Svěráka na vinyle

Rozprávky, ktoré Zdeněk Svěrák vymýšľal pre svoje dve deti, keď boli malé, vydal najprv v knižnej podobe v roku 1991 vo vydavateľstve Albatros. Následne ich sám načítal pre vydavateľstvo Supraphon, kde v tom istom roku vyšli na CD i audiokazete. Z knihy i audioknihy Tatínku, ta se ti povedla sa v priebehu troch dekád stal skutočný bestseller, ktorý sa dočkal šiestich knižných reedícií a nahrávka dosiahla štatút Platinovej platne Supraphonu.

V rámci veľkého návratu popularity vinylov sa teraz audiokniha Tatínku, ta se ti povedla dostáva prvýkrát na LP platňu. V tejto podobe vyšla vo vydavateľstve Supraphon, ktoré ju ponúka i na CD a v digitálnych formátoch. Pre najšikovnejších zberateľov vydavateľstvo pripravilo limitovaný počet vinylov s autogramom autora.

Tatínku, ta se ti povedla je hrdinom otecko Šíma a jeho deti Petřík a Petruška, ktorí odmietajú klasické rozprávky, na ktoré sú zvyknutí a dávno ich poznajú, a vyžadujú rozprávky, ktoré ich otecko vymýšľa sám. Vďaka tomu sa stretávame s rozprávkami o polštáři a peřině, o hasicím přístroji, o zázračně uzdraveném pánovi alebo o ramínkách ve skříni. Rozprávanie autora rozprávok Zdeňka Svěráka, sprevádzané hudbou Petra Skoumala, je naozaj originálnou formou príbehov na dobrú noc, plnou humoru a nečakaných situácií i vtipných zápletiek.