Čakanie trvalo osem rokov, ale je to tu! No Name majú nový album

Slovenská hudobná istota, skupina No Name vydáva netrpezlivo očakávaný album V pôvodnom znení. Ide o deviaty radový album košickej kapely, ktorý prichádza osem rokov po predchádzajúcom komplete S láskou. Autorsky, hudobne aj textovo sa na albume podieľala celá kapela, ale najväčším prínosom autorsky prispel Roman Timko. Album obsahuje 11 noviniek a jednou z nich je i už obľúbený duet s Rasťom Kopinom z kapely Nocadeň, V pôvodnom znení, ktorý dal názov nielen kompletnému albumu, ale i nadchádzajúcemu turné.

Od nášho predošlého albumu ubehlo osem rokov. Popri aktívnom koncertnom živote aj vynútenej covidovej pauze, prirodzene prichádzali autorské nápady, na ktorých sme priebežne pracovali. Práce bolo ako na kostole. Natočili sme duet s Karlom Gottom, pesničku pre film Poslední aristokratka, napísali song O nás dvou pre Terezu Maškovú, pieseň k stému výročiu Československa, Ži a nech žít. Odohrali sme koncerty a popri tom sme stíhali to najdôležitejšie, naše rodiny. Máme 14 detí v kapele a ďalšie je na ceste, takže krúžky jazyky, hudobné, cvičenie, učenie sa. To všetko sa snažíme stíhať popri muzike alebo skôr stíhame muziku popri rodinách? Je to náročné, ale priority sú dané na misky váh a snažíme sa udržať rodinu a muziku na najvyššej možnej úrovni, vysvetľuje frontman Igor Timko.

Na novom albume nájdu fanúšikovia prekrásne spojenia. Pieseň Múza naspievala elitná činoherná a filmová slovenská herečka Alena Ďuránová. Ďalším spojením je pieseň Ak nejde o všetko, interný duet so Zolim Šallaiom. V skladbe Vianoce s Božidarou sa spojili hlasy Igora Timka a legendárnej herečky Božidary Turzonovovej. A v neposlednom rade najnovší duet kapiel No NameNocadeň.

To je tou slobodou, ktorú sme s chalanmi dosiahli. Je nám úplne jedno, koľko má či nemá byť duetov na jednom albume. Piesne prichádzali a nápady sa hrnuli. Tí, ktorých sme oslovili na spolupráce, sa ich ujali so všetkou vervou. A výsledok potvrdzuje, že to boli správne rozhodnutia, konštatuje Igor Timko.

Nový album No Name je už dostupný na všetkých streamovacích platformách, fyzicky bude na CD k dispozícii od 5 decembra. Spoločné turné s Nocadeň štartuje 21. marca v Košiciach a bude pokračovať v ďalších štyroch mestách na Slovensku i v Čechách.