Calvin Harris aj James Arthur na Exite  

Exit Festival pridáva do programu 30 mien všetkých žánrov. Na srbský festival pricestuje v júli aj Calvin Harris, James Arthur, Sepultura, Joel Corry, ZHU, Honey Dijon, Maceo Plex, a kopec ďalších. Exit Festival dáva priestor aj nastupujúcim kapelám na čele s Molchat Doma, She Past Away či Blind Channel. Spolu už s zverejnenými menami ako Nick CaveBoris Brejcha tvoria skvelý multižánrový festivalový line-up, ktorý čoskoro doplnia ďalšie  mená. Exit Festival 2022 sa bude konať 7. – 10. júla 2022 na úžasnom a exkluzívnom mieste, v stredovekej Petrovaradínskej pevnosti srbského mesta Novy Sad.

Popri Nickovi Caveovi je ďalším headlinerom jeden z najúspešnejších DJov sveta Calvin Harris. Tento producent, DJ a skladateľ je lídrom modernej tanečnej hudby a počas svojej kariéry ovládol takmer všetky rebríčky. Získal veľké množstvo hudobných ocenení a nominácií. Spolupracoval s megahviezdami ako Frank Ocean, Pharrell Williams, Rihanna, The Weeknd, Travis Scott. Jeho skladby či videoklipy si fanúšikovia prostredníctvom streamovacích služieb vypočuli už viac ako 35 miliárdkrát a toto číslo stále rastie.

Medzi veľké lákadlá festivalu patrí aj koncert Jamesa Arthura, britského speváka hitu Impossible, ktorý do Noveho Sadu privezie hlavne pesničky z vydareného minuloročného albumu. Fanúšikovia sa už teraz môžu tešiť aj aktuálnu DJ špičku – hviezdu hitparád, Angličana Jaxa Jonesa, amerického producenta s čínskymi koreňmi ZHU, newyorskú DJku a producentku Honey Dijon, kubánsko-amerického DJ a producenta Maceo Plexa či house music a fitness hviezdu Joela Corryho.

Fanúšikovia tvrdších žánrov sa môžu tešiť na skupinu Sepultura či na grindcorovú legendu Napalm Death. Exit Festival pridáva do svojho programu viac ako 30 mien, za pozornosť stoja aj ďalšie pódiá. Na nich sa predstaví napríklad aj dark-wave duo She Past Away, eklektická ruská hip-hopová formácia Moscow Death Brigade, alebo bývalý člen punkových Ramones – Marky Ramone.