Carmel Paradise sa presťahovala na Slovensko

Speváčka Carmel Paradise (vlastným menom Carmel Paradise Buckingham) sa rozhodla presťahovať z USA naspäť na Slovensko. Talentovaná umelkyňa plánuje množstvo noviniek, sľubuje nový singel i hudobné spolupráce. Všetko odštartovala live verziou svojho posledného singla Selfish.

Rozhodnutie presťahovať sa na Slovensko prišlo prirodzene. Postupne sa totiž späť do Európy presťahovala Celeste a po nej aj moji rodičia. Cítila som, že mi chýbajú a ťahalo ma to za nimi, tak som sa rozhodla pre túto zmenu, rozpráva Carmel o zrode svojej novej životnej i umeleckej etapy.

Svoje pôsobenie na Slovensku Carmel otvorila vo veľkom štýle, vystúpením v galaprograme Krištáľové krídlo 27. januára v duete s Andreou Zimányiovou, v ktorom sa po prvýkrát predstavila spevom v slovenčine. Slovenský text bol pre mňa veľká výzva a pozvanie na Krištáľové krídlo veľká česť. Veľmi si vážim, že som dostala príležitosť zaspievať si na takom krásnom a významnom podujatí, hodnotí Carmel.

Už o pár týždňov speváčka vydá nový singel s názvom Smoke Break. Aby skrátila obdobie ticha medzi posledným singlom Selfish a pripravovaným singlom Smoke Break, prináša live verziu ostatného singla v sprievode autentického live videoklipu. V akustickej verzii skladby ju sprevádza gitarista Matěj Vávra. Chcela som, aby si singel Selfish žil svoj príbeh dlhšie, preto som nahrala aj jeho live verziu. Okrem toho som rovno nahrala viacero live verzií svojich vlastných skladieb aj pár známych coverov, ktoré predstavím postupne v najbližších mesiacoch, vysvetľuje talentovaná 20-ročná speváčka.

Singel Selfish pokračuje v žánrovej línii elektronického popu a otvorene hovorí o osudových toxických vzťahoch, ktorých sa ľudia často nevedia vzdať, hoci sú nefunkčné. Selfish je o vzťahu medzi dvoma ľuďmi, ktorí sú si veľmi dobre vedomí toho, že navzájom jeden pre druhého nie sú tými pravými, že ich vzťah nie je zdravý. Napriek tomu, však cítia neodolateľné spojenie a puto a nedokážu existovať jeden bez druhého, vysvetľuje Carmel ústrednú ideu piesne.