Čechov a Slovákov spojí Richard Müller

Už siedmy ročník Česko-Slovenského plesu sa bude konať 8. februára 2020 v pražskom Obecnom dome. Vstupenky na toto prestížne podujatie sú už v predaji. Hlavnou hviezdou večera bude Richard Müller. Na rešpektované podujatie, ktoré je venované pocte a upevňovaniu nadštandardných vzťahov oboch krajín, cestuje každoročne približne tisícka hostí. Medzi zúčastnenými nechýbajú najvýznamnejšie osobnosti z rôznych oblastí verejného života oboch štátov. Kvôli Česko-Slovenskému plesu do Prahy dokonca cestujú úspešní a známi Slováci a Česi žijúci už roky za hranicami svojich rodných krajín.

Za šesť rokov svojej neprehliadnuteľnej existencie si Česko-Slovenský ples postupne vybudoval status podujatia a miesta, kde sa obe krajiny symbolicky stretávajú a ich spoločná história na jedinú noc ožíva v podobe oslavy a utužovania vzájomných vzťahov. Potvrdením výnimočného postavenia tejto spoločenskej udalosti je i každoročná záštita prezidentov oboch krajín.

Slávnostné otvorenie 7. ročníka Česko-Slovenského plesu bude ozajstným pohladením pre dušu milovníkov klasickej hudby. Úvodným vystúpením večera totiž bude operná ária v podaní uznávaného slovenského tenora Miroslava Dvorského. Aktuálny laureát prestížneho ocenenia Krištáľové krídlo za rok 2018 v kategórii Divadlo a audiovizuálne umenie pravidelne vystupuje na tých najprestížnejších operných javiskách sveta, medzi ktoré patria kráľovská opera Covent Garden v Londýne či špičková milánska La Scala.

Česko-Slovenský ples sa môže každoročne popýšiť prvotriednym programom, ktorý sa bohatosťou svojej skladby a žánrovou pestrosťou postará o zábavu všetkých hostí. Nadchádzajúci ročník plesu odhaľuje hlavné hviezdy večera – legendu česko-slovenskej hudobnej scény – speváka Richarda Müllera a zástupkyňu najväčších českých hviezd, legendárnu speváčku Eva Pilarovú, ktorá tento rok oslavuje okrúhle jubileum, úctyhodných 80 rokov. Hviezdnu zostavu umelcov doplnia speváčky Leona Machálková a Emma Drobná a tiež spevák Martin Chodúr, ktorý sa teší veľkej obľube ako u českého tak i u slovenského publika.

Rovnako exkluzívny ako mená sólistov večera bude taktiež ich hudobný sprievod na pódiu Smetanovej siene. O ten sa už tradične postará Rozhlasový Big Band Českého rozhlasu so sláčikovou sekciou Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Bohatým a pestrým programom bude hostí večera sprevádzať šarmantná česko-slovenská moderátorská dvojica v zložení Roman Juraško a Michala Hergetová.

Ako to majú organizátori Česko-Slovenského plesu vo zvyku, dramaturgia podujatia sa opäť ponesie v duchu významných osobností a okamihov v dejinách oboch krajín. V programe nadchádzajúceho ročníka preto bude špeciálne miesto patriť pripomienke 140. výročia narodenia generála Milana Rastislava Štefánika, ktorý je dodnes považovaný za jednu z najuznávanejších osobností českej a československej  histórie.