Celeste neblázni, najlepšia nemôže byť posledná!

Čo singel to perla! Málokto vo svete by hádal, že je zviazaná so Slovenskom, pretože jej tvorba je svetová. Inak to nie je ani v prípade aktuálneho singlu My Last Song. Ono sa síce hovorí, že v najlepšom treba prestať, ale nie každý by to mal brať vážne. Samozrejme, názov skladby môže evokovať čokoľvek, Celeste však nekončí! Len prichádza s ďalšou perlou vo svojom svetovom repertoári. A svojou poslednou piesňou – v tomto roku.

Ako to už má Celeste Buckingham vo zvyku, aj vo svojom novom singli My Last Song prináša naliehavý odkaz, v ktorom sa môže nájsť každý z nás. Dôležitej myšlienke, o ktorej spieva v najnovšej piesni, sa rozhodla dať dokonale výstižný a nezabudnuteľný videoklip. Za životnou emóciou, ktorú chcela vyjadriť nielen hudobne ale aj vizuálne, vycestovala až do Francúzska, Normandie a Švajčiarska.

Celeste Buckingham predstavuje svoj posledný singel v roku 2016. Za symbolickú hudobnú bodku za uplynulým rokom si zvolila pieseň s názvom My Last Song. Skladba, v ktorej Celeste prináša svoj doteraz najelektronickejší sound, ležala dlhé roky v šuflíku. Speváčka sa ju rozhodla dokončiť až teraz, keď prišiel ten správny okamih.

„Lepší hudobný záver roka si ani neviem predstaviť. Na záver starého roka a v úvode nového roka sa totiž všetci zvykneme obzrieť späť, zhodnotiť to, čo bolo a zároveň sa pozeráme vpred a premýšľame nad tým, čo príde. Bilancujeme,“ hovorí Celeste na margo načasovania a významu skladby. „My Last Song je presne o tom. Text a hudba tejto skladby je o koncoch, ktoré nám prichádzajú do života a videoklip je naopak o nových začiatkoch,“ vysvetľuje speváčka. „Chcela som vyjadriť to, že všetci sa občas ocitáme v okamihoch, kedy máme pocit, že sa na nás všetko valí zo všetkých strán, že žijeme hekticky, že nič nestíhame, že stagnujeme v každodennej rutine. Chcela som spievať o chvíli, kedy sa človek konečne zastaví a uvedomí si, že s tým chce skoncovať, že potrebuje dať definitívnu bodku za určitými kapitolami svojho života, za nedoriešenými vzťahmi, oslobodiť sa, uzavrieť ich, rozlúčiť sa. Ukončiť to, čo má byť ukončené,“ prezrádza Celeste o texte piesne, ktorá sa po tohtoročnej balade Loving You stala ďalšou z jej intímnych hudobných výpovedí.

Videoklip k novému singlu vznikol pod taktovkou Rolanda Wranika, režiséra, ktorému Celeste v minulosti zverila tiež klipy Never Be You a Loving You. Tretia spolupráca s Rolandom, však bola celkom iná, než všetky doterajšie. Videoklip totiž vznikol počas týždenného roadtripu v karavane, ktorého trasa viedla z Francúzska cez Normandiu až do Švajčiarska. Ako Celeste prezrádza, už samotný zrod spolupráce bol poriadne adrenalínový: „Nakrúcanie s Rolandom vzniklo tentokrát úplnou náhodou. Práve sme dokončili pesničku a sedeli sme neskoro večer s manažérom a riešili sme, o čom by mal byť klip. Pol hodinu na to mi zatelefonoval Roland, že našiel úžasné lokácie a či by som chcela točiť klip vo Francúzku a v Švajčiarsku. Jedinou podmienkou bolo, že už na druhý deň sme museli cestovať na prvú lokáciu. Okamžite som súhlasila. A som veľmi rada, že sme sa do toho tak spontánne vrhli!“ prezrádza Celeste.

„Roland svojím námetom presne vystihol emóciu, ktorú som chcela prostredníctvom tohto klipu odovzdať fanúšikom. S jeho nápadom som sa hneď stotožnila a výsledkom je, že My Last Song nie je typickým videoklipom, ale je skôr sériou pôsobivých vizuálnych zážitkov, ktoré úplne vystihujú hudobnú atmosféru pesničky. Videoklip My Last Song je o jednotlivcovi a o jeho ceste. O kapitolách, ktoré prechádza a ktoré uzatvára, aby dal priestor novým začiatkom. Moja obľúbená je záverečná scéna vo švajčiarskych Alpách – práve ona je metaforou nového nádychu a nových životných začiatkov,“ dodáva k videoklipu Celeste.

Ako speváčka prezrádza, prelom rokov 2016 a 2017 sa u nej bude niesť najmä v znamení dokončovania nového albumu. V úvode nadchádzajúceho roka má tiež v pláne nakrúcanie nového videoklipu v kolaborácii s Majkom Spiritom. Ešte pred tým však stihne v závere tohto roka cestu do USA, kde ju čakajú pracovné povinnosti s americkým manažmentom.