Česká kapela Tata Bojs exkluzívne vystúpi na Rádio_FM Night

Do Bratislavy mieri legendárna česká kapela Tata Bojs. Už dnes, v piatok 12. apríla odohrá v KC Dunaj jedinečný koncert na Rádio_FM Night. Počas tohtoročnej druhej klubovej noci sa poslucháčom predstaví aj skupina Veneer, producent Tasun a DJ Mizzi. Rádio_FM Night začína o 20. hodine.

Pražská alternatívna rocková skupina Tata Bojs vznikla v roku 1988. Svoje prelomové CD Futuretro vydala v roku 2000. S najúspešnejším albumom prišila v roku 2004. Nanoalbum hneď po vydaní obsadil najvyššiu priečku IFPI a neskôr vyniesol kapele štyri sošky Anděl. Celkovo Tata Bojs vydali viac ako desiatku albumov a ich popularita na českej scéne neustále rastie. Rádiu_FM sa podaril husársky kúsok. Len kvôli nám pricestujú do bratislavského KC Dunaj obľúbení Tata Bojs a spolu s nimi sa predstaví aj skupina Veneer, ktorá sa po dlhšej odmlke pomaly vracia na scénu, poznamenala šéfdramaturgička Rádia_FM Janka Imrichová.

Veneer pôvodne založili dvaja kamaráti Pavol Hubinák a Daniel Bihány a neskôr ich doplnila speváčka Simona Danielová, ktorá kapele vymyslela aj názov. Svoj debutový album Light vydali v roku 2003. Okrem svojej tvorby sa venovali aj remixom pre známych hudobníkov ako sú Jana Kirschner, Dan Bárta, Hex, Tata Bojs, Ecstasy Of St. Theresa či Lenny Kravitz. V roku 2017 prišla do skupiny speváčka Habbiel a po niekoľkých koncertoch nedávno vydali novú skladbu Spheres, ktorá predznamenáva ďalšie pripravované single a album.

Bratislavský DJ a producent Tasun, člen obľúbenej Popular DJs crew, sa môže pochváliť trackmi vydanými na britskom labeli Little Beat Different či španielskom Los Grandes rec. DJ a moderátor Rádia_FM Marián Mitaš – Mizzi rozbiehal rádiové klubové noci Night_FM ešte pred 12 rokmi. Známy je tiež z divadelných dosiek, televíznych obrazoviek a filmového plátna.