Česko rozbehlo národné kolo Eurosongu

Česká republika sa aj na budúci rok zúčastní najsledovanejšieho nešportového prenosu, pesničkovej súťaže Eurovízia, ktorá sa uskutoční v máji, v talianskom Turíne. Naši susedia dnes rozbehli národné kolo, z ktorého vzíde interpret, reprezentujúci krajinu na súťaži.

Do národného finále sa dostalo sedem interpretov rôznych žánrov. Z nich medzinárodná porota, českí fanúšikovia a medzinárodní fanúšikovia, pomerom 50 – 25 – 25 percent vyberú toho, kto v máji zabojuje o rovnaký úspech, ako svojho času Mikolas Josef (6. miesto), či Lake Malawi (11. miesto).

Je momentálne ťažké polemizovať nad tým, kto má najväčšie šance, o tom v konečnom dôsledku rozhodnú iní (keďže sa Slovensko už tradične súťaže nezúčastní, nie je zapojené ani do hlasovacích procesov), ale šance jednotlivých finalistov sú mimoriadne vyrovnané, žánrová pestrosť je prekvapujúca a fanúšikovský záujem bude určite ohromujúci.

Česká televízia v nasledujúcich dňoch postupne predstaví všetkých finalistov a 16. decembra sa dozvieme, kto bude Česko v súťaži zastupovať.

Česká republika spustila národné finále o mesiac skôr, než po iné roky, z dôvodu dostatočného času prípravy a prispôsobeniu sa všetkým novým podmienkam, ktoré do súťaže priniesla súčasná pandemická situácia. Eurovision Song Contest sa uskutoční od 10. do 14. mája 2022 v talianskom TuríneKukni na to! bude už tradične vašim sprievodcom až do finále.

Pavol Božík