Český Harlej oslavuje novým albumom

Skupina Harlej nahrala tento rok, keď oslavuje 25 rokov existencie, svoj už trinásty album s názvom Smutku dávám sbohem. Vyšiel začiatkom marca a prvýkrát sa Harlej dočkal okrem CD a digitálnej podoby aj vydania vinylu a to v podobe limitovaného nákladu, ktorý je očíslovaný.

Nový štúdiový album skupiny vyšiel takmer presne tri roky po predchádzajúcej úspešnej albumovej nahrávke Hodný holky zlý kluky chtěj. Obsahuje 11 pôvodných piesní, väčšinou od kapelníka Tondu Rauera. V plnej sile sa k textovaniu vrátil ich dlhoročný kamarát Tomáš Miřátský, ktorý napísal väčšinu textov z prvých albumov. Hoci slogan Smutku dávám sbohem vznikol absolútnou náhodou, už v priebehu príprav albumu dal zrejme všetkým určitý smer, ozrejmuje Tonda Rauer význam titulnej piesne a dodáva: Každý máme občas chvíle, keď už chceme a potrebujeme dať nejakému svojmu smútku zbohom. Navyše si každý tú možnosť zaslúžime. Verím tomu, že nie sme na svete preto, aby sme sa trápili.

Skladba Tráva je spomienka na autorskú spoluprácu s pôvodným spevákom Vláďom Šafránkom predčasne zosnulým pred necelými dvoma rokmi. K nahrávaniu piesne A já tě nechci! si kapela k spolupráci pozvala Supicu, speváčku a harmonikárku zo skupiny Tři sestry. Vznikla tak určite najveselšia skladba celého albumu.