Cesta je cieľ

Speváčka a textárka Lýdia Novotná prichádza opäť s piesňou plnou životných udalostí, ktoré vyplývajú z celosvetového diania. Poukazuje na skutočné hodnoty života a na krehkú hranicu medzi tým, čo vnímame ako dôležité a či tomu je tak aj v skutočnosti. Ako sama hovorí, pieseň vznikla takmer na jeden nádych z pocitu smútku a zároveň ňou uzatvára jednu životnú etapu.

Keďže myšlienky piesne sa týkajú všetkých ľudí na našej planéte bez akýchkoľvek rasových odlišností či vierovyznania, speváčka uchopila aj videoklip trochu netradične. V spolupráci so spriatelenými videomakermi z rôznych krajov sveta, ktorí prispeli ich zábermi do klipu Cesta je cieľ, tak mohol vzniknúť vizuál s vyjadrením lásky k celej našej Zemi. Ničíme si planétu, lesy. Budujeme stavby, cesty, kupujeme autá. Pritom je to celé obrovské klamstvo, ilúzia. Udržujeme sa tým v neslobode. Zem nám chce dať úplne všetko, čo potrebujeme. Jedlo, lásku, zdravie, obydlie, vysvetľuje speváčka hlavnú líniu skladby, nad ktorou sa prirodzene pozastavuje čoraz viac ľudí.

Spolu s piesňou prichádza s túžbou sa čo najviac priblížiť k sebestačnosti. Jesť maliny zo svojej záhrady, chodiť po horách a spievať. Tráviť čas s deťmi a objímať svojich rodičov. Sme tu na to, aby sme zažívali dobrodružstvá, učili sa od seba navzájom, inšpirovali jeden druhého. Aby sme boli príkladom pre naše deti. Tvorme spolu lepšiu Zem. Nie je iná cesta. Len láskavosť, pochopenie a spolutvorba, zamýšľa sa.