Charizmatický Tadeáš vydáva videoklip k singlu Dievčatá

Autor foto: Michael Mráz

Svojím energickým letným songom hudobník vyznáva priazeň všetkým mladým ženám. Nový objav na hudobnej scéne, Tadeáš Hrozáň, predstavuje videoklip k svojmu prvému singlu Dievčatá. Letnú novinku inšpirovanú rovnomennou skladbou legendárnej slovenskej kapely Modus, venuje mladý hudobník všetkým dievčatám a ženám.

Skladba, s ktorou sa Tadeáš rozhodol odštartovať svoju hudobnú kariéru, nie je ani náhodou rýchlo upečená. K tejto pesničke som sa vracal dlhé roky. Niečo som napísal, potom som to odložil, po nejakom čase som do nej zas niečo pridal a tak ďalej. V štúdiu sme napokon nahrali naživo saxofón a rôzne tlesky a zvuky, čo zas dodalo celej skladbe úplne iný šmrnc. Teraz znie tak swingovo a letne, čo bol vlastne aj zámer. Chcel som vyjsť na svetlo sveta s veselou tanečnou skladbou, takou, čo by vzbudzovala v ľuďoch radosť a dobrú náladu, približuje muzikant.

O dievčatách spieva podľa vlastných slov z jasného dôvodu. Dievčatá a ženy si vážim. Sú nielen krásne a múdre, ale takisto sú našimi každodennými múzami a aj keď nás chlapov občas dokážu naštvať, myslím, že by sme bez nich nevedeli existovať. Zaslúžia si, aby sme o nich spievali. Ja nemám rád presladené romantické prejavy, no je pravda, že väčšinou píšem pesničky o láske. A zatiaľ som písal viac menej len o láske k jednej konkrétnej osobe, tak som si teraz povedal, že by nebolo na škodu vyznať sa pre zmenu aj všetkým dievčatám, vysvetľuje Tadeáš.

Videoklip k Dievčatám vznikol v réžii kameramana a fotografa Romana Reissmullera. Naša spolupráca s Tadeášom začala cez štúdio TC Lemons, s ktorým som spolupracoval už v minulosti. Mám na nich dobré spomienky, je tam super kolektív. Oni boli tí, ktorí ma oslovili a ja som ani na sekundu neváhal, približuje Reissmuller.

Videoklip Reismuller postavil na jednoduchých ateliérových záberoch a farebnosti. Keďže to je Tadeášov prvý klip, rozhodli sme sa staviť na jednoduchosť a krásu. Nakrúcali sme ho v priestoroch TC Lemons, kde nám vytvorili skvelé podmienky. Dievčatá boli krásne, tancovali ako o dušu, až ma potom mrzelo, keď som videl tie otlaky na ich nohách… Nakoniec to však celé dopadlo veľmi dobre a stretli sme sa v názoroch a predstavách aj pri finálnom strihu. Myslím, že sa nám podaril pekný letný tanečný a zábavný videoklip, uvádza režisér klipu.

Nakrúcanie prvého klipu bolo pre Tadeáša veľkou výzvou. Bol som v ten deň extrémne nevyspatý, takže bolo pre mňa celkom náročné stáť celý deň pred kamerou. A ani tancovanie mi príliš nejde, no zachránili to dievčatá, tanečníčky, ktoré v klipe so mnou účinkujú. Celé nakrúcanie prebiehalo v zábavnej a uvoľnenej atmosfére, veľmi som si to užil. Páči sa mi, že je ten klip kontrastný a že sú v ňom použité farby. A samozrejme, pekné dievčatá, usmieva sa hudobník.

Ako každý mladý a ambiciózny umelec, aj Tadeáš má svoje hudobné vízie. Hudba je pre mňa celý môj svet a je zároveň mojou najúprimnejšou výpoveďou. Baví ma prehovárať ňou k ľuďom. Je najviac, keď niekoho vaša tvorba zasiahne, preto verím, že keď sa budem tvorbe naďalej naplno venovať – a ja to s hudbou myslím naozaj vážne – tak sa mi táto vízia splní. A možno si raz zahrám na jednom pódiu aj s Edom Sheeranom, to je môj ďalší sen, smeje sa Tadeáš, ktorý má už na úspešnú kariéru v súčasnosti dobre našliapnuté.

Hudbe sa venuje od pätnástich rokov. Po pôsobení v kapele Patriot sa 2015 vydal na sólovú dráhu a odvtedy sa môže pochváliť spoluprácou s mnohými etablovanými hudobníkm. Talentovaný hudobník v lete chystá niekoľko vystúpení a tvrdo pracuje na ďalších singloch, ktoré plánuje počas roka postupne vypustiť do sveta. A čoskoro sa môžete tešiť i na jeho debutový album.