Charlie Puth vydal album s hitmi Attention a How Long

Širšia verejnosť talentovaného hudobníka prvýkrát zaregistrovala ako jedného z protagonistov hitu See You Again. Pieseň, ktorú Puth napísal, uvádzala siedme pokračovanie série Rýchlo a zbesilo. Klip fungoval ako rozlúčenie s hercom Paulom Walkerom, ktorý v priebehu natáčania filmu tragicky zahynul.

Charlie Puth sa s pesničkou hneď trikrát uchádzal o Grammy a aj keď mu víťazstvo v jednotlivých kategóriách utieklo, nominácia ho definitívne katapultovala medzi americkú hudobnú elitu. Nasledovali hity Marvin Gaye, We Don’t Talk Anymore a Dangerously, ktoré len potvrdili jeho pozíciu žiadaného speváka a uznávaného autora.

A že úspech nebol náhodný, dokázal Charlie Puth prvými singlami nového projektu. Album Voicenotes predznamenali piesne Attention a How Long, s oboma sa dostal na vrcholy hitparád v mnohých krajinách sveta vrátane Slovenska. Všetky skladby z albumu si Charlie Puth napísal a produkoval sám, a v tomto ohľade by medzi mladými čistokrvnými popovými interpretmi hľadal veľmi ťažko konkurenta. Najnovšie kolekciu Voicenotes propaguje singlom Done For Me, kde mu robí partnerku speváčka Kehlani.