Chce lietať

Interpretka Dominika wHo je vo svojom okolí známa hudobným inklinovaním primárne k 80. a 90. rokom, a keďže vycítila priestor menšieho experimentu so zvukom a prinavrátiť sa v čase, prináša melodickú atmosféru 80. rokov v skladbe Chcem lietať. Novinka zároveň dostala moderný a dynamický šat, ktorý sprevádza vizuál v podaní príbehu tanečného páru.

Nový singel je žánrovo tanečná skladba, ktorú dopĺňa rytmický sound ’80s, ktorý sa nezaprie už na prvé počutie. Mrzí ma však, že sa mi z osobných dôvodov nepodarilo túto skladbu dať von oveľa skôr, nakoľko verím, že by to bola po rokoch aj prvá skladba na Slovensku s takouto hudobnou charakteristikou, hovorí speváčka o pesničke, ktorej vznik sa datuje už do roku 2020.

Energická novinka poukazuje však na komplikované vzťahy, keď páry zotrvávajú v nefungujúcich vzťahoch plných násilia, klamstiev, alkoholu, ale aj drog, na ktoré Dominika wHo dôsledne poukazuje. Častokrát tí nevinní ani nevedia, že sú v takomto vzťahu, prípadne to len prehliadajú, až pokým nepríde na ostré výmeny názorov, psychické alebo fyzické týranie. Možno je to až príliš drsný príbeh, ale na drogy som apelovala zámerne, nakoľko sú čím ďalej, tým viac rozšírené a domáce násilie tiež nabralo na obrátkach za posledné roky, hovorí speváčka, ktorá v piesni rozpovedáva príbeh mladého páru, veriac, že to sú témy, o ktorých by sa malo hovoriť viac verejne.

Vizuál je hlboko prepojený s textom a celkovým posolstvom piesne, ktoré zhmotnila talentovaná dvojica tanečníkov Natália HalásováDenis Dujsík z tanečnej skupiny Pegas. Mužove výlevy a výkyvy nálad vznikajúce na základe užívania práve spomínaných drog, striedajú láskyplné pohľady, no aj napriek ich láske, nemôžu ostať spolu. Žena má predstavu o lepšom živote a chce vyjsť von z tej klietky, ktorou je pre ňu práve samotný vzťah. Ako hovorí Dominika wHo, celý príbeh hovorí hlavná postava a snaží sa z toho si zobrať ponaučenie do budúcna a verí, že sa jej bývalý priateľ polepší a dostane na správnu cestu, lebo takéto príbehy, žiaľ, majú aj fatálne následky.