Chcem ťa mať chvíľu tu

Novinka Chci tě chvíli mít tu vyšla na albumoch Matěja Vávru (Mezi černou a bílou) a Celeste Buckingham (Life) ešte minulý rok. Teraz k nej zverejnili aj videoklip. Ten sa rovnako ako skladba nahrával v dvoch rôznych krajinách a umelci sa ani pri tejto spolupráci nestretli naživo. 

Skladba má veľa významov. Pre niekoho to môže byť o vzťahu medzi dvoma ľuďmi alebo o vzťahu k nejakej vyššej sile. Pre mňa je esencia obsahu piesne o hudbe. Keď robím hudbu, som šťastný, mám všetko a hudba ma vezme na tie miesta, kde môžem len byť a nepremýšľať nad vecami. Hudba je pre mňa taký katalyzátor, povedal o skladbe Matěj Vávra.

Pre mňa je to pieseň o láske k hudbe. Vždy stojí pri mne. A je aj o vnútornom presvedčení, o tom, čo nás drží nad vodou a sprevádza celým životom, doplnila svoj pohľad Celeste Buckingham, a hneď dodala, ako začala spoluprácu s režisérom aktuálneho klipu: Vždy sa snažím robiť so šikovnými ľuďmi. Nie je podstatné, či je to veľké meno alebo mladý človek. Režiséra Michela De Freitasa som našla cez lokálne komunity tu na Madeire cez sociálne siete. Doteraz točil artové filmy a televízne reklamy. Napísala som mu správu, on odpovedal a o pár dní sme sa na káve rozprávali o videoklipe a o týždeň sme už točili.

Bola to dosť náročná výzva vytvoriť hudobné video v jazyku, ktorý nepoznám. Nikdy predtým som niečo také nerobil… najmä pri záberoch, ktoré natočili dvaja rôzni ľudia, povedal režisér Michel De Freitas. Videoklip vznikol tak, ako aj samotná skladba. Na diaľku. Keď Celeste nahrávala pieseň na Madeire, Matěj na Slovensku.