Chýbajú nám elity

Skupina No Name je na hudobnej scéne 25 rokov. Výročie existencie kapely oslavujú chalani samozrejme hudbou. Presne na deň výročia predstavili novú skladbu Elity, ktorú zložili Igor Timko a Zoli Šallai. Na skladbe spolupracoval uznávaný producent Jan P. Muchow, ktorý má na konte množstvo filmovej hudby a slávnych spoluprác.

Pieseň je u nás už asi rok, no s jej uvedením sme čakali na vhodný dátum. Súčasná situácia oddialila mnohé naše aktivity. Ale deň našich 25-tych narodenín je krásny dátum pre symbolické uvedenie pesničky Elity. Odkedy sme si ju v kapele po prvýkrát predstavili, neprestali sme sa o nej zhovárať. Skladba spúšťa debaty a diskusie. Mám pocit, že Elity sú  viac spoločenský apel a majú výrazný presah, oproti očakávanej funkcii piesne. Ak ľudia nemajú ku komu vzhliadať, podvedome prepínajú na autopilota. Prestávajú žiť a začínajú prežívať, prezradil Igor Timko.

Tým že text piesne Elity je apelujúci, s klipom sme chceli odskočiť od naliehavosti piesne. Preto sme zvolili ľahšiu formu videa, je to kombinácia nášho účinkovania v klipe, technologicky pretransformované do akejsi kreslenej formy. Chceli sme, aby celá pieseň pôsobila vzdušne, tak ako celý hudobný aranžmán. Okrem nás v klipe účinkuje naša kamarátka tanečníčka a choreografka Ivana Antolová. Nakrúcanie bolo ako vždy zábavné. Keď fungujete v dobrej parte, je to vždy o zábave. A No Name je skvelé zoskupenie ľudí už štvrťstoročie, sumarizuje Igor Timko.