Toxický vzťah fungovať nebude

Vydanie nových singlov slovenskej speváčky Karin Ann sprevádzajú už tradične vždy tiež aktuálne novinky o jej medzinárodných úspechoch a aktivitách. Inak tomu nie je ani tentokrát. V týchto dňoch predstavuje singel we’re friends, right?, na ktorom spolupracoval hudobník z legendárnej americkej kapely, klip k nemu režíroval zahraničný filmár, ktorý má v portfóliu svetové hviezdy, a aby toho nebolo málo, Karin zároveň odhaľuje svoje najnovšie koncertné plány, ako inak – opäť za hranicami Slovenska.

Nová pieseň je o emóciách v toxickom vzťahu, ktoré nastanú, ak sa romantický vzťah, ktorý nevyšiel, snažíte udržať ako priateľstvo, aby ste danú osobu nestratili, ale z rôznych dôvodov ani to priateľstvo potom nefunguje. Vedie to k silným emóciám, ktoré potrebujete vykričať, aby ste sa mohli pohnúť ďalej, vysvetľuje Karin Ann. Ako dodáva, myslí si, že každý zažil podobné emócie, a preto sa s pesničkou môžu ľudia stotožniť. Nová skladba na prvé vypočutie zaujme výrazným gitarovým soundom, pod ktorý sa podpísal Phil X, gitarista legendárnej formácie Bon Jovi.

Kvôli nakrúcaniu videoklipu odletela speváčka začiatkom novembra do Talianska. Tentokrát si k spolupráci prizvala talianskeho režiséra Simone Bozzelliho, ktorý má na konte okrem iného tiež klip IWBYS (I Wanna Be Your Slave) pre medzinárodne úspešnú formáciu Måneskin, ktorá zvíťazila v Eurovision Song Contest 2021. Keď som videla Simoneho prácu, veľmi ma zaujala. Pomyslela som si – on by mohol byť otvorený odlišnému prístupu pri výrobe klipu – a našťastie, prejavil záujem o spoluprácu. Všetko prebiehalo veľmi dobre, mala som šťastie, že som hneď našla open minded ľudí. Napríklad režisér mi pred prvou scénou povedal: zapneme kameru, a chcem vidieť, čo s tým urobíš – takže som cítila, že som to naozaj ja, zobrazená autenticky tak ako som to cítila – bez akéhokoľvek tlaku, opisuje Karin Ann ďalšiu výnimočnú spoluprácu.

Výsledkom kreatívnej slovensko-talianskej spolupráce je kontrastná mozaika – vizuál, ktorý na jednej strane ukazuje spomienky na šťastné okamihy a na druhej strane hnev, na ktorý sa celý príbeh zmení. Myslím si, že ženy umelkyne sa často hanbia v klipoch ukázať emócie ako hnev, alebo sú za to kritizované, a to sa mi nepáči, pretože aj to sú ľudské emócie, ktoré všetci bez rozdielu máme, preto som sa pred nimi v klipe nechcela skrývať, vysvetľuje Karin Ann.

Tento rok absolvovala Karin Ann úspešné turné v Poľsku po boku tamojšej hviezdy Sanah. Ďalšie medzinárodné turné ju čaká v marci 2022 – tentokrát ako predskokanku britského speváka Alfie Templemana. Predstavia sa spoločne v Paríži, Kolíne, Bruseli, Hamburgu, Berlíne a Mníchove.

Okrem toho Karin odohrá 8. decembra v pražskom Futurum Music Bare svoj prvý veľký vlastný koncert. Celý výťažok z predaja vstupeniek i merchandisingu na koncerte bude venovaný organizácii Amnesty International, ktorá bojuje na celom svete za ľudské práva už 60 rokov. Predskokankou Karin Ann bude česká speváčka Annabelle, ktorá má aktuálne na konte čerstvú nomináciu v kategórii Objav roka na Českom Slávikovi.