Čierne tiene Xindla X

Po singloch Smíšený pocity a Cash prichádza spevák, pesničkár a textár Xindl X s ďalšou predzvesťou nového albumu. Citlivá balada Černý stíny pritom pôvodne vznikala ako elektronická skladba. Je to pieseň o slovách, ktoré nejdú vziať späť a o citoch, ktoré to, čo nejde vziať späť, prekonávajú, popisuje novinku Xindl X.

Aj keď som tu pesničku mal rád, stále som mal pocit, že jej niečo chýba. A potom sme si ju raz s Honzom Steinsdörferem skúsili zahrať len s klavírom a naraz začala hádzať úplne nové emócie, popisuje spevák proces finálneho diela. Pôvodný hudobný podklad vymysleli Kenny RoughTomáš Rothschedl. Hlavných úloh sa vo videoklipe ujali herci Veronika Khek Kubařová a Matouš Ruml.

Veroniku plánoval Ondřej Ládek do klipu osloviť už od doby, čo spolu súťažili v StarDance, no čakal na vhodnú príležitosť. Kedysi som trochu závidela Matoušovi, že hral Ondrovi v klipe, tak mám radosť, že sme si v ňom teraz zahrali spolu. A že okrem StarDance nás všetkých troch bude spájať ešte niečo ďalšie. Akurát táto pieseň mi príde niečím úplne nová. Je krehká a citlivá, hovorí obľúbená herečka.

S Ondřejom sa poznáme dlho a vždy som ho obdivoval nielen ako speváka a interpreta, ale tiež ako skvelého textára. Preto ma hneď lákala ponuka zahrať si v ďalšom jeho videoklipe, ktorý má trochu iný odtieň a náladu, než akú by sme si napríklad predstavovali, doplnil Matouš Ruml.

Xindl X je aktuálne na klubovom turné naprieč celou Českou republikou pri príležitosti 15 výročia na scéne a tiež 15. výročia od vydania prvého albumu Návod na čtení manuálu, ktorý úplne prvýkrát vychádza aj na vinyle. Turné odštartovalo koncertom v Prahe a v novembri prekročí i slovenské hranice, konkrétne 23. novembra sa Xindl X zastaví na koncerte v Bratislave, 24. novembra v Novom Meste nad Váhom25. novembra v Košiciach.