Cigánski Diabli skrotili Kone

Cigánski diabli

Cigánski Diabli majú Kone. Tak sa volá nový album, ktorý nazvali podľa najsilnejšej skladby na novom CD. Album obsahuje 12 piesní, ktoré naživo predstavia 8. augusta na exkluzívnom koncerte na Bratislavskom hrade. Na nádvorí hradu si pre fanúšikov pripravili premiéru klipu a bombastickú svetelnú šou. Nebude chýbať ani prekvapenie v podobe špeciálnych huslí, na ktorých odpália Montiho čardáš.

Album sme nahrávali u nášho kamaráta Dušana Raticu, ktorý ma skvelé v štúdio v Bratislave. Už 12 rokov nahrávame len u neho, tak sa z nás stali kamaráti. Nový album sme tvorili rok, lebo samozrejme popri koncertoch nebol čas. Kedykoľvek sme mali čas a nacvičili skladbu, tak sme išli do štúdia, vysvetľuje kapelník Ernest Šarközi.

Nové skladby odpália Cigánski Diabli na nádvorí Bratislavského hradu. CD im príde pokrstiť maestro Milan Lasica. Diabli zahrajú originálne virtuózne skladby, fúzie a jedinečné aranžmány, na každú skladbu si pripravili skvelú svetelnú šou a tiež chuťovku v podobe špeciálnych huslí.

Ja som taký špekulant, ktorý si potrpí na imidž. Stále niečo nové hľadám, buď oblečenie, doplnky, nový štýl. A tak mi napadlo, že by som chcel vyskúšať biele husle. Našiel som ich v Londýne a hneď ma zaujali. Znejú skvelo, aj keď ich ešte idem dať nastaviť kamarátovi do Viedne. A potom na nich zahrám našim fanúšikom Montiho čardáš, teší sa Štefan Banyák, ktorý hrá v kapele prvé husle.