Megahit Krátke lásky prvý raz na vinyle

Legendárna slovenská poprocková skupina Team nahrala svoj siedmy radový štúdiový album s príznačným názvom 7edem v roku 2000 pre vydavateľstvo Forza Music. V zostave skupiny sa popri Paľovi Haberovi, Dušanovi Antalíkovi, Milanovi DočekaloviIvanovi Válkovi prvýkrát objavil – zatiaľ ako hosť – jej neskorší základný člen Juraj Tatár. Album autorsky pripravili kmeňoví autori skupiny (Antalík, Habera, Dočekal, Kinček) spolu s textárom Danielom Hevierom a vytvorili kolekciu typicky teamovských piesní s výraznými refrénmi a prepracovanými aranžmánmi vrátane megahitu Krátke lásky. Album 7edem po prvýkrát vychádza na vinylovej LP platni. Dlhodobo vypredaná nahrávka vychádza tiež v CD reedícii, pochopiteľne, s remastrovaným zvukom.

Album 7edem má niekoľko zaujímavých prvenstiev. Je to prvý album, ktorý bol v roku 2000 vydaný v novovzniknutom vydavateľstve Forza Music. Je to prvý album, ktorý bol nahratý v novovybudovanom súkromnom štúdiu Paľa Haberu v Ivanke pri Bratislave. A je to prvý album, na ktorom sa v zostave skupiny Team objavil ako nový kmeňový člen Juraj Tatár, spomína Július Kinček.

Spoluautor a producent albumu, Július Kinček, pridáva ešte jednu zaujímavosť: Výber pilotného singla nechala tentoraz skupina Team na vydavateľstvo, kde sa na túto tému uskutočnil niekoľkohodinový brainstorming tvorivých pracovníkov, až to chvíľami pôsobilo komicky, ako v amerických filmoch. Voľba nakoniec padla na pieseň Krátke lásky a ukázalo sa, že to bolo dobré rozhodnutie.