Ice Prince: Moje slovenské zážitky sú úžasné

Zaujímavá medzinárodná hudobná spolupráca, ktorá odštartovala v roku 2018, sa dočkala jasných výsledkov. Ako sme informovali už minulý týždeň, slovenský producent Peter Pann podľahol čaru hudobného žánru AfroBeat a rozbehol spoluprácu s nigérijskou hviezdou Ice Princom. O tej niečo porozprával i samotný Ice Prince.

Ako by si opísal svoje doterajšie dojmy a pocity zo Slovenska?
Moje zážitky spojené so Slovenskom sú od prvého po posledný úžasné. Páčia sa mi vaši ľudia a vibe. Na Slovensku som našiel niekoľko naozaj dobrých priateľov, takže o Slovensku môžem hovoriť iba pozitívne.

Bol si na Slovensku pred tvojím nahrávaním s Petrom Pannom?
Nie, predtým som na Slovensku nikdy nebol. Stretnutie s Petrom Pannom a naše spoločné nahrávanie bolo prvou vecou, ktorá ma sem priviedla.

Zvykneš nahrávať medzinárodné kolaborácie pravidelne? Predovšetkým s európskymi umelcami?
Nahrával som s umelcami z rôznych krajín z celého sveta. Ale čo sa týka Európy, tak to doteraz boli najmä spolupráce britskými a francúzskymi umelcami ako Chip, Krept and Konan, Donaeo, Jack Suleiman, Awa Imani a podobne.

Prečo si sa tentokrát rozhodol pre spoluprácu s Petrom Pannom?
Do tejto spolupráce som išiel, pretože som sa zamiloval do jeho hudby od prvého okamihu, keď som ju počul.

Čo konkrétne sa ti na jeho hudbe zapáčilo?
Páči sa mi, že znie veľmi fresh a veľmi muzikálne, melodicky.

V čom je pre teba Peter ako hudobný producent výnimočný?
Hudba Petra Panna sa môže šíriť v každej krajine a medzi všetkých bez ohľadu na vek, pohlavie, rasu či náboženstvo. Nezáleží na tom, do ktorej z týchto skupín patríte. Hudba Petra Panna vás jednoducho osloví.

V akom jazyku vznikol názov vášho prvého spoločného singla Mi Gyal Dem a ako by si ho preložil? Aké je posolstvo skladby Mi Gyal Dem
Fráza mi gyal dem pochádza z jazyka Patua, čo je Esperanto z Jamajky a znamená všetky moje dievčatá. Posolstvom je šíriť lásku všetkým ženám na celom svete a odkázať im, že pre ne urobíme všetko a čokoľvek, kým sú naše.

Ice Prince, vlastným menom Panshak Zamani pochádza z africkej Nigérie a presadil sa v roku 2010, kedy vydal svoj prvý oficiálny singel s názvom Oleku. Odvtedy sa stal uznávaným umelcom svojho regiónu, čo dokazuje ocenenie BET Award za najlepšieho medzinárodného umelca, ktoré má na konte. Aktuálne pôsobí pod hlavičkou vydavateľstva Cat Entertainment. Do dnešného dňa stihol vydať tri albumy: Everybody Loves Ice Prince, Fire Of ZamaniJos To The World, dva EP albumy Trash Can EpCold EP a získal tiež viacero hudobných ocenení.