Coldplay, Slovensko, husle a klavír

Hudobníci Peter ZbranekVictoria Linnen predstavili svoju najnovšiu spoločnú skladbu. Ide o medley prevedenie troch hitov skupiny Coldplay. Obaja umelci už majú za sebou niekoľko úspechov a slovenským divákom tak nie sú neznámi. Klavirista Peter Zbranek spolupracoval s viacerými známymi hudobníkmi a minulý rok zabodoval romantickým videoklipom ku cover verzii skladby Perfect od Eda Sheerana. Huslistku Victoriu Linnen zasa môžete poznať vďaka vydarenej prerábke hitu Senorita, ale aj z jej nedávnej spolupráce s Markom Dannom a Dominikou Mirgovou na skladbe Slobodní.

O tom, ktorú skladbu dvojica nahrá spoločne, im pomohli rozhodnúť fanúšikovia hlasovaním na sociálnych sieťach. K víťaznej piesni Fix You neskôr pridali aj ďalšie dva hity HomesickEwerglow. Vzniklo tak krásne Coldplay medley, ktorého časti na seba veľmi prirodzene nadväzujú.

Zaujímavosťou pritom je, že celé nahrávanie prebehlo na diaľku. Nezapríčinila to však výnimočne pandémia, ale vzdialenosť. Keďže Peter s Victoriou bývajú na opačných koncoch Slovenska, každý z nich nahral svoj part samostatne a následne sa obe nahrávky v štúdiu zmixovali dokopy.