Coldplay zahrali piesne z nového albumu Everyday Life pod kostrou veľryby

Skupina Coldplay vydala nový album. Platňa Everyday Life je ich najpestrejšou nahrávkou a ponúka veľa prekvapivých momentov. Novinku poňala štvorica naozaj veľkoryso. Šestnásť piesní je rozdelených na dve časti a kapela v súvislosti s albumom hovorí o dvojalbume. Nahrávka je v mnohom iná od tých predošlých. Everyday Life vychádza ako dvojalbum na CD a k dispozícii je samozrejme i na vinylovej platni.

Na Everyday Life  je to iný Coldplay, na aký sú poslucháči zvyknutí a aký dôverne poznajú. Je to vzrušujúci nový začiatok, odvážny spôsob, ako zahájiť druhú kapitolu, napísal hudobný mesačník Q a nadšene vyjadril 80% v hodnotení. Kapela sa vydala na ďalší prieskum a nejde len o experimentovanie so zvukom a laškovanie s africkou a blízkovýchodnou hudbou. Sú to aj nové emócie. Svet sa prudko mení a Coldplay s ním. Najlepšou pozvánkou na vypočutie albumu sú oba úvodné single Orphans a Arabesque. Zreteľne vymedzujú priestor, na ktorom sa kapela hodlá pohybovať. Album ponúka veľa hudobných odbočiek, pohromade ho držía priamočiare texty a Martinov zlatý dar pre melódiu, mieni britský Telegraph v recenzii, ktorú uzatvára plným bodovým ohodnotením.

Coldplay netradične poňali aj propagáciu albumu. Či už ide o celkový image, ktorý vychádza z archívnej rodinnej fotografie gitaristu Jonnyho Bucklanda z roku 1919, tajomné billboardy, obrázky v antikvariátoch, listy rozosielané náhodným fanúšikom, zverejňovanie inzerátov v novinách alebo koncert v Jordánsku rozdelený tak isto ako album na dve časti Sunrise a Sunset a živo prenášaný na YouTube.

Zároveň ponúkli niekoľkým stovkám šťastných fanúšikov jeden z ďalších zážitkov. Štvorica odohrala koncert v priestoroch prírodopisného múzea v Londýne, ktorým predstavila nový album. V múzeu im asistoval slávny nigerijský hudobník Femi Kuti so svojou skupinou, arabský spevácky zbor a obria kostra veľryby.