Colplay premiérovali vo vesmíre

Skupina Coldplay prekvapila správou o novom singli. Na sociálnych sieťach uviedla, že vyjde pod názvom Higher Power. A z toho dôvodu sa pred niekoľkými dňami na rôznych miestach sveta objavila outdoorová reklama na tajomné webové stránky, plná zašifrovaných odkazov. Prenos zahájený, zostaňte v pohotovostnom režime, uvádzala zmienená stránka a pridružený twitterový profil. Internetom sa okamžite začali šíriť divoké teórie a pokusy dešifrovať odkazy z billboardov. Oznámením na sociálnych sieťach Coldplay potvrdili špekulácie a prezradili, že ide o kampaň k novinke Higher Power.

Skupina napokon uviedla novinku vo veľkom štýle. Pieseň totiž mala premiéru na medzinárodnej vesmírnej stanici. Kým sa nový singel krátko po polnoci britského času objavil v klasickej digitálnej distribúcii, prehral si ho predtým vo vesmíre francúzsky astronaut Thomas Pesquet, s ktorým sa Coldplay v priamom prenose spojili.

V hymnickej piesni, ktorú produkoval Max Martin, štvorica nabáda poslucháčov, aby využili svoj potenciál. Je to jedna veľká alegória. Ide o to, pokúsiť sa nájsť astronauta v každom z nás. Človeka, ktorý dokáže robiť veľké veci, vyhlásil spevák Chris Martin v rozhovore s francúzskym ESA kozmonautom. Spevák tiež povedal, že ho pieseň napadla na začiatku roka 2020 v kúpeľni pri umývadle a definitívnu podobu jej vtlačil pomocou vypožičaných malých klávesov.

Coldplay tak ponúkli fanúšikom ďalšiu zábavnú hru. Na jeseň 2019 tak isto odštartovali kampaň k zatiaľ poslednému albumu Everyday Life s pohľadnicami v antikvariátoch a tlačeným inzerátom v miestnych novinách. Tentokrát si pomáhajú mysterióznymi symbolmi, tajuplnými signálmi a podivnými heslami. Zvláštnu formu mali aj oznámenie svetu, že Coldplay vydáva nový singel. Písalo sa v nich o malej klávesnici, umývadle a naozajstnom zázraku z vesmíru. A je  takmer isté, že hra bude pokračovať. Snáď sa čoskoro dozvieme, či sa dočkáme nového albumu a či sa bude volať Alien Radio, ako špekulujú priaznivci.