Daniel Sárkány sólovo

Novinka The Best Of Myself je predzvesťou a prvou lastovičkou z novopripravovaného albumu Time To Live. Z pôvodne popovej verzie sa pieseň odela do jesennej pohodovej atmosféry.

Videoklip sme nakrúcali na streche petržalského činžiaku, vygradovali sme to mojím výstupom na samostatnú časť strechy, kam ma pracne vytlačili. Horší potom bol návrat dolu. Vtedy som naozaj pociťoval nebezpečie, ale ako som spieval sám na streche, naraz ma ovládol nespútaný nadhľad nad všetkým, čo sa okolo dejem popisuje vznik videoklipu spevák.

Dnes 31-ročný Daniel Sárkány datuje svoje prvé dotyky s hudbou do veku 15 rokov, kedy s bratrancom prestavali letnú kuchynku v Čiernej Vode pri Galante na skúšobňu. Pri počúvaní hudobného štýlu, ktorý si hovorí metalcore, sníval Daniel o tom, ako raz bude lídrom kapely.

Svoje spevácke začiatky Daniel opisuje, ako si vypeckoval hudbu a doslova do nej vrieskal, čo mu neskôr vynieslo zaradenie do kategórie screamer. Presvedčený, že treba pochodovať za tým, po čom túžime, zareagoval na inzerát kapely hľadajúcej speváka, ktorý má gule a oplatilo sa. Stal sa spevákom kapely Drama Queen, ktorá pôsobila v rokoch 2009 – 2012.  Skupina koncertovala nielen na Slovensku, ale užili si publikum i v Maďarsku či Rakúsku. Aj keď kapela vydala dokonca EP, napokon sa rozišla pre odlišné názory na hudobné smerovanie jednotlivých členov. Nakoľko Danielovo meno v hudobnom svete už rezonovalo, rovno sa následne stal spevákom Marvels Of Contrast, v ktorej pôsobil dva roky.

Následne sa rozhodol dať hlasivkám oddych a vydal sa na sólovú dráhu. Absolvoval súkromné hodiny spevu a rovnako sa vydal na súkromné štúdium klavíra a hudobnej teórie. Samoukom je v hre na gitaru. Klavírnu skladbu Memory venoval zosnulému dedkovi.

EP so štyrmi skladbami Sleep Cycle vzniklo v minulom roku v období, keď Daniel prežíval obdobie nespavostiPopri spiacej manželke, vedľa postele som mal klavír a mikrofóny, som tvoril, opisuje vznik skladieb. Manželka pokojne spala, čím ma presvedčila, že naozaj toto dielo bude mať podobné uspávacie účinky aj na poslucháčov. Cieľom bolo ponúknuť ľuďom relax pri hudbe.

Klavír mal a stále má pre Daniela Sárkánya čaro, po improvizáciách sa rozhodol posunúť ďalej a v marci 2020 prišiel s plnohodnotným sólovým albumom The Key, na ktorom je 12 skladieb, desať originálnych a dva remixy. Titulná skladba The Key je venovaná manželke a zatancovali si na ňu aj svoj svadobný tanec.

Na albume sa rozhodol k svojim poslucháčom a fanúšikom prihovoriť s pozitívnou správou prostredníctvom singla Positivity, ktorou prekvapil aj sám seba. Pôvodne totiž plánoval točiť videoklip v Bratislave a pri kostole v Drážovciach, kde ich farár upozornil, že aktuálne sa nakrúcať nemôže, nakoľko príde 5 autobusov s veriacimi a budú tam mať modlenie.

Anna Olvecká