David Deyl makal s držiteľom Grammy

Český spevák a skladateľ David Deyl vydal svoj šiesty štúdiový album pod titulom Tvůj signál. K spolupráci získal okrem iného aj štvornásobného držiteľa ceny Grammy Nicolasa Ramireza. Nový album zostavil David Deyl z výhradne pôvodných piesní. Hudbu ku všetkým napísal sám, v niektorých prípadoch s prispením producenta albumu hudobníka Marcusa Trana.

Spoločne sa nám skvele komponovalo na chalupe v Krkonošiach. Bol tam absolútny pokoj a mohli sme sa sústrediť len na nové piesne. Všetky sú zo života. Každý tón som prežil a potom zhudobnil. Oproti predošlým je tento album veselší, pozitívnejší. Pri natáčaní som sa navyše cítil úplne uvoľnene a iste. Snažili sme sa o minimálne strihy. Chcel som v speve voľnosť a prirodzenosť, opisuje vznik albumu David Deyl.

Texty zabezpečili jeho dlhoroční spolupracovníci Magdaléna Drsová a Daniel Leon a tiež Ondřej Ládek (Xindl X), Tomáš Roreček (Kryštof, Chinaski, Aneta Langerová), Vladimír Kočandrle (OK Band, Iveta Bartošová) a Jan Dvořák (Petr Muk).

Mix skladieb mal na starosti svetoznámy producent a držitel štyroch Grammy Nicolas Ramirez. Spevák k jeho participácii hovorí: Bola to obrovská skúsenosť. Zase sa mi potvrdilo, že čím väčšia osobnosť a čím viac vie, tým je skromnejšia a ľudskejšia. Album Tvůj signál zmastroval Gene Grimaldi (spolupracujúci napríklad s Lady Gaga, Stingom a Jennifer Lopez).

David Deyl na svoju albumovú novinku zaradil aj hity Má žena, Dvě srdce a singel Naděje se vrátí, ktorý sa stal stredobodom charitatívnej zbierky Charity Česká republikaTvůj signál prirodzene nadväzuje na predošlé albumy. Nežné a romantické piesne sa na ňom striedajú so svižnými latinsko-americkými rytmami.