Debutový album cyperských Barebone pokrstil Kuko z Horkýže Slíže

So svojim prvým albumom nazvaným Bite The Apple sa hlási cyperská kapela Barebone. Muzikanti, ktorí sú doma nielen na rodnom Cypre, ale zabývali sa už aj na Slovensku, v USA, Grécku i Čechách svoju päť pesničkovú novinku nahrávali v troch štátoch.

Cédečko vznikalo na Cypre, v Grécku a v USA. V Los Angeles ho zmixoval a produkoval náš gitarista George Solonos. V Amerike je dosť známy, spolupracoval so svetovou špičkou, ako napríklad Quincy Jones, Boy George, so skupinami Mötley Crüe, Iron Maiden a napísal hudbu do mnohých filmov. Teraz v poslednom čase napríklad do krátkometrážneho westernu Calico Queens s Danny Trejom a do filmu Apple Of My Eye s legendárnym Burtom Reynoldsom. Autorom obalu je Miro Čirka, predstavuje svojich Cyperčanov ich manažérka Zuzana Kristová, Košičanka žijúca striedavo v Prahe a na Cypre.

Na debute je aj skladba Since You’re Gone o životnej tragédii cyperského MMA šampióna, amatérskeho majstra sveta Stefanosa Charalambousa, ktorý tragicky prišiel o brata. V afekte ho zastrelil otec jeho priateľky. Pod vplyvom tejto tragédie sa Stefanos rozhodol, že sa začne venovať bojovým umeniam a dostal sa až na špičku. K tejto skladbe budeme v júli točiť klip, hovorí manažérka.

Edge Of The Blade – ďalšia skladba z tohoto albumu sa stala znelkou filmového festivalu Festival de Cine Chipriota y Griego, ktorý v týchto dňoch prebieha v španielskej Barcelone.

Krstným otcom cyperskej novinky je Peter Kuko Hrivňák z kapely Horkýže Slíže, ktorý ju pokrstil štýlovo – cyperským ovocným brandy Zivania v Pardubiciach po koncerte. Kuka sme oslovili preto, lebo stál pri zrode Barebone. Veľmi nám pomohol, s ním sme spravili prvý prelomový cover pesničky Chop Suey od System Of A Down, ktorý sme potom hrávali so Slížami aj s Polemicom a Barebone to vtedy dosť naštartovalo. Kuko je človek, ktorý si zaslúži všetku pozornosť sveta. Napriek tomu, že aká je obrovská osobnosť a rock star je veľmi skromný a má našu vďaku do konca života. Pre nás je veľká česť, že to prijal a pokrstil nám album, veľmi si ho vážime, teší sa Zuzana.