Deň za dňom

Slovenský raper Majself je späť s novým videoklipom. Tentokrát s duetom Deň za dňom, na ktorom spolupracovali speváčka Nia a talentovaný producent Filipian.

Pieseň pochádza z raperovho najnovšieho, v poradí ôsmeho štúdiového albumu Update. Ten vyšiel v novembri minulého roka a jeho názov pramení z osobného aj hudobného rozvoja, ktorým si Majself pri tvorbe štúdiovky prechádzal. O tom, že ide naozaj o kvalitný update svedčí aj úspešná novinka. Tú si obľúbili najmä fanúšikovia, aj keď tanečný track rozpráva o neľahkej téme vnútorného boja. Nesie však dôležité posolstvo nádeje a rozpráva o tom, ako sa v takýchto časoch nevzdávať.

Skladba vznikla deň pred odovzdaním albumu Update do výroby. Tvorili a nahrávali sme ju spolu s Niou v štúdiu už v solídnom časovom tlaku a ja osobne som bol v tých momentoch fyzicky aj psychicky vyčerpaný. To pozná pri finišoch albumu asi každý umelec. Skladba je o tom, že niektoré veci nám dlho nemusia dávať zmysel, ale ten častokrát uvidíme až za nejaký čas. Zároveň je takým mementom, aby človek pracoval na svojich snoch bez ohľadu na úspechy či neúspechy, pretože nikdy nevie, ako blízko naozaj je k ich splneniu, opisuje tvorbu piesne Majself.

Tým, že sme s Majselfom priatelia, vznikal spoločný song veľmi prirodzene a v podstate vyplynul z našej konverzácie. Hudobne, ale aj po iných stránkach, sme na podobnej vlne a myslím, že sa to odzrkadlilo aj na tom, aký song z toho vznikol. Nebolo to prvýkrát, čo sme spolu tvorili a určite ani zďaleka posledný, hovorí Nia.

Lenka Kajanovic