Desmod roztrieštili Molekuly zvuku

Desmod (Foto: Martin Fridner)

Skupina Desmod má nový album Molekuly zvuku. Pre všetkých ho zverejnila online a celý zadarmo. Radový album obľúbenej slovenskej kapely prichádza po šiestich rokoch a vyžiadali si ho fanúšikovia. Všetky skladby, vrátane duetu s českou skupinou Jelen predstaví na pripravovanom turné.

Pristúpili sme k takémuto netradičnému kroku. Povedali sme si, že keďže si album vydávame sami, nebudeme si dokazovať, kto koľko predá CD nosičov. A tak sme ho fanúšikom ponúkli zadarmo, nech si ho napočúvajú a nech ho majú kedykoľvek po ruke, či už v telefóne, v tablete alebo na počítači, vysvetľuje spevák a líder kapely Mário Kuly Kollár.

Na albume sa podieľali všetci členovia skupiny. Texty písal Kuly spolu s producentom Martinom Cibulkom.

Album si vyslovene vypýtali fanúšikovia, chceli od nás nové pesničky. Album má dobré ohlasy. Dva texty napísal Vlado Krausz a to k skladbe Čierna skrinka a k balade Vŕba. Ostatné texty som napísal ja a Martin Cibulka, ktorý je nielen hudobné ale aj básnické črevo. Hudba je spoločná, nápady vždy prináša celá kapela. Producentom je Martin – mladá krv, ktorá vie pracovať so zvukmi. Tak dostal od nás veľký priestor, hovorí Kuly.

Nový album predstavia Desmod na Molekuly zvuku Tour 2017, ktoré odštartovalo koncertom v Brne. So sebou si na českú časť zobrali predkapelu Levitate. Na Slovensku im bude predskakovať česká kapela Jelen, s ktorou nahrali na album spoločný duet Plný dom.

DESMOD MOLEKULY ZVUKU TOUR 2017
27.10.2017 Michalovce, Chemkostav Aréna
28.10.2017 Košice, Angels Aréna
03.11.2017 Hnúšťa, Mestská športová hala
04.11.2017 Ružomberok, Športová hala Koniareň
07.11.2017 Banská Bystrica, Športová hala Dukla
08.11.2017 Martin, Športová hala Podháj
17.11.2017 Nové Zámky, Športová hala Milénium