Diplo chystá album

Jeden z najkreatívnejších producentov posledných rokov pripravuje nový album. Pôjde o Diplovu prvú sólovú platňu od vydania triphopovo ladeného debutu Florida z roku 2004. Podľa dostupných informácií eponymná kolekcia štrnástich skladieb vychádza na začiatku tohto mesiaca a mala by obsahovať aj doposiaľ nevydané skladby Don’t Be AfraidJungle, One By OneElderbrookom alebo na Grammy nominovanú pieseň On My Mind so Sidepiece.

Zverejnený bol aj zoznam hostí, na ktorom sa objavujú Lil Yachty, Leon Bridges, Aluna alebo legendárny Busta Rhymes. Diplo na album upozorňuje chytľavým singlom Don’t Forget My Love, v ktorom dostal priestor nedocenený R&B spevák Miguel. Milovníci inteligentne robenej klubovej hudby, budú určite spokojní.

Americký DJ a producent má bohatú hudobnú minulosť. Vedie vydavateľstvo Mad Decent a je spoluzakladateľom projektu Major Lazer, ktorý v roku 2015 s hitom Lean On ovládol slovenské singlové a airplay rebríčky. S jeho službami boli spokojné také hviezdy popovej scény ako Madonna, Beyoncé, Ellie Goulding, Justin Bieber, Snoop Dogg, Britney Spears či Gwen StefaniNo Doubt. S kolegom Markom Ronsonom stojí za projektom Silk City (s Dua Lipa) a je členom superzoskupenia LSD alebo elektronického dua Jack Ü (parťáka mu tam robil Skrillex).