Diva Barbara Weiss

Novinka Heartbeat stelesňuje pocity sily, vedomia a znovuzrodenia a stáva sa tak ideálnou skladbou, ktorá uvádza príchod pripravovaného EP. Singel dotvára vizuál plný módnych outfitov lokálnych dizajnérov a minimalizmom, ktorý v sebe ukrýva viacero nenápadných symbolov.

Znenie pomenovania singla Heartbeat by mohlo zvádzať k mienke, že ide len o ďalší love song, no v skutočnosti skladba v sebe nesie odkaz prebúdzania sa prírody a ľudstva k životu. Samotný názov skladby je pre mňa reminder, že som stále nažive. Taktiež skladba pojednáva aj o tom, že silným pocitom sa nedá ubrániť, ozrejmuje Barbara Weiss, ktorá umocňuje svoje dojmy v texte piesni.

Vizuál výrazných outfitov, líčenia a hrou minimalistických symbolov, ako šalviou večného života a secesných popolníkov, dotvárajú atmosféru posolstva piesne, jej vnútornej sily. Speváčku ovplyvnilo obdobie motown, ktoré od detstva počúva. Preto jeho prvky podvedome aj vedome využíva a ovplyvňuje to jej špecifický spev, ktorý spája s modernou hudbou a produkciami. Počuli sme ho už v prvom singli s názvom Naked, ktorý sa umiestnil v pravidelnej rotácií popredných slovenských rádií.

V súčasnosti je najväčšou prioritou Barbary Weiss dokončiť ucelenejší projekt v podobe EP. Aktuálne pracuje už na jeho tretej skladbe a spolu s kapelou nacvičujú nový program, ktorý predstavia na podujatiach a festivaloch v plnej zostave.